Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

Koronka mechaniczna, wystawa grafiki inspirowanej mechanizmami zegarów

Jeszcze do 5 sierpnia w Wieży Farnej można zwiedzać wystawę grafiki komputerowej "Koronka mechaniczna" autorstwa Agnieszki Dzindzio-Zając.

REKLAMA"Koronka mechaniczna" to kolejna z wystaw prezentowanych w krośnieńskiej Wieży Farnej w trakcie sezonu turystycznego.  Prace Agnieszki Dzindzio-Zając inspirowane są mechanizmami zegarów.

Wystawa Agnieszki Dzindzio-Zając to połączenie zainteresowań rękodziełem artystycznym a szczególnie koronką i oczarowanie pięknem zamkniętym we wnętrzach zegarów. Z połączeń tych dwóch światów powstał nowy, inny wymiar - koronki mechaniczne.

- W wystawie pt. Koronka mechaniczna prezentuję rozmaite wzory począwszy od niewielkich, pojedynczych motywów, na dużych projektach kończąc. Drobne motywy, które mogą mieć różne kształty, takie jak trójkąty, kwadraty, sześciokąty, można wykorzystać jako serwetki albo połączyć w bardziej skomplikowany wzory - opisuje artystka.

Agnieszka Dzindzio-Zając, ur. 1974 roku w Rzeszowie, jest Absolwentką Liceum Plastycznego im. T. Brzozowskiego w Krośnie, oraz Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Rzeszowie. Dyplom magistra sztuki uzyskała na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego. Bierze udział w wystawach zbiorowych, jest laureatka konkursów fotograficznych. Interesuje się fotografią, filmem oraz  rękodziełem artystycznym.

Wystawa "Koronka mechaniczna" zwiedzać można do 5 sierpnia 2018  w Wieży Farnej przy ul. Piłsudskiego 5. Bilety w cenie: 6 zł (normalny) i 4 zł (ulgowy) do nabycia w kasie przy Wieży Farnej.

(MRZwK), red.

  • autor: (MRZwK), red.

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Jakość Powietrza

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj