KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Spektakl taneczny "Mute" w RCKP

Spektakl taneczny "Mute" w RCKP Fot. Piotr Bedliński

RCKP zaprasza 6 czerwca na spektakl taneczny "Mute". Wydarzenie odbywa się w ramach cyklu Polska Sieć Tańca. Wstęp biletowany.

REKLAMA


O spektaklu
W stanie ciągłego strachu, niepewności, zagrożenia, potrzeby i wykluczenia… otoczeni przez wydarzenia, którym staramy się nadać jakiś sens i ludzi, z którymi chcemy, ale nie potrafimy się porozumieć... prowokowani fizycznie, emocjonalnie, mentalnie - wyczerpani... w świecie, w którym czyny zdają się mówić głośniej niż słowa, a słowa już nie są słyszane... gdzie nie chcemy widzieć i boimy się patrzeć.

reżyseria, choreografia, wykonanie, scenografia: Janusz Orlik,
muzyka: Alex Catona,
reżyseria światła: Janusz Orlik, Łukasz Kędzierski,
realizacja techniczna: Łukasz Kędzierski,
produkcja: Janusz Orlik,
koprodukcja: Art Stations Foundation by Grażyna Kulczyk, Michał Łuczak,
czas trwania: 45 min.

Janusz Orlik
Tancerz, choreograf, pedagog tańca. Absolwent warszawskiej szkoły baletowej, studiował w Brucknerkonservatorium Linz (Austria). Podczas studiów rozpoczął pracę w zespole młodych tancerzy x.IDA Dance Co. Od 2002 roku jest stałym członkiem Vincent Dance Theatre (Wielka Brytania). Autor spektakli "Exérèse monobloc", "a bliźniego swego jak siebie samego", "Live on stage", "Święto wiosny", "Insight" (Nagroda Specjalna Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego dla Janusza Orlika i Joanny Leśnierowskiej za najlepszą choreografię przyznana w ramach Polskiej Platformy Tańca 2014) oraz "Mute". Występował m.in. w spektaklach "Ten Men" i "Happy" Nigela Charnocka, będąc jednocześnie asystentem choreografa, "… (Rooms by the sea) z cyklu ćwiczenia w patrzeniu" Joanny Leśnierowskiej, "Back to bone" Rosalind Crisp, "Collective Jumps" Isabelle Schad, "Shirtology" Jérôme Bela. Współpracował przy tworzeniu i wystąpił w "Rekonstrukcji" Joanny Leśnierowskiej, jak również projektach "Yanka Rudzka Projekt: Zaczyn" i "Yanka Rudzka Projekt: Wielogłos". Poza pracą sceniczną Janusz prowadzi warsztaty choreograficzne w szkołach tańca oraz innych placówkach edukacyjnych w kraju i za granicą.

Regionalne Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie (ul. Kolejowa 1)
6 czerwca 2019, godzina 18.00
Dołącz do wydarzenia na FB: Mute // Janusz Orlik // Krosno

Bilety 20 zł, 15 zł ulgowy oraz 10 zł z Krośnieńską Kartą Mieszkańca w sprzedaży w kasie RCKP (ul. Kolejowa 1, p. 234).

Godziny otwarcia kasy RCKP:
- poniedziałek - piątek: 10.00 - 13.00 oraz 14.30 - 17.30,
- sobota: 10.00 - 14.00 oraz na godzinę przed wydarzeniem.

Rezerwacja telefoniczna i internetowa: 13 43 218 98 w. 159 | Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Spektakl zrealizowano w ramach stypendium z budżetu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Głównym organizatorem Polskiej Sieci Tańca jest Instytut Muzyki i Tańca.

(mat. PST), rckp, red.

  • autor: (mat. PST), rckp, red.

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?