KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

"Daleko i blisko". Fotograficzne opowieści podczas Krośnieńskiego Święta Fotografii

"Daleko i blisko". Fotograficzne opowieści podczas Krośnieńskiego Święta Fotografii Fot. archiwum Kuźnia Światła

Ponad 200 czarno-białych fotografii zostanie zaprezentowanych podczas 14. Krośnieńskiego Święta Fotografii. Wydarzenie odbędzie się 14 czerwca w Spółdzielczym Domu Kultury Krośnieńskiej Spółdzielni Mieszkaniowej

REKLAMA


W tej 14. już edycji Krośnieńskiego Święta Fotografii organizatorzy zaprezentują trzy wystawy zdjęć pod wspólnym tytułem Daleko i blisko... bo tematy prezentowanych zdjęć zaczerpnięte zostały z różnych miejsc i od tych bardzo dalekich (wystawa Kubańska podróż Barbary Niedzieli), do tych całkiem bliskich (ekspozycja Proste historie - wystawa zbiorowa grupy reportażowej Kuźni Światła). Niezależnie jednak, gdzie wykonywane były zdjęcia, wszędzie ich autorów prowadziła miłość do fotografii i ciekawość świata.

Na trzeciej z wystaw zatytułowanej Najlepsze z najlepszych zaprezentowane zostaną zdjęcia, które zostały nagrodzone w wewnętrznym konkursie Kuźni na najlepsze zdjęcie miesiąca.

W programie święta także: spotkanie z Barbarą Niedzielą (autorką wystawy Kubańska podróż), konkursy, rozmowy o fotografii. Zwieńczeniem wieczoru będzie koncert poezji śpiewanej w wykonaniu Stefana Trusza.

Fotografia to kontrast: światło i cień, ostrość i nieostrość, wielkość i małość..., a przecież także i przestrzeń daleka i bliska…, a wszystko po to, by zatrzymać, zachwycić, powiedzieć coś ważnego, zainspirować, zachęcić do działania.

Autorzy mają nadzieję, że ich fotografie wypełnią to zadanie.

14. KROŚNIEŃSKIE ŚWIĘTO FOTOGRAFII
14 czerwca 2019 r., godz. od 17.30 do 21.00,
Krośnieński Dom Kultury Krośnieńskiej Spółdzielni Mieszkaniowej (ul. Kisielewskiego 2),
wstęp: wolny.

(kś), red.
Fot. archiwum Kuźnia Światła

  • autor: (kś), red.

1 komentarz

  • beata2000@gmail.com

    Fantastyczna wystawa, dojrzała intelektualnie i artystycznie fotografia reportażowa, zaskakujące i unikalne spojrzenie na detale rzeczywistości w zdjęciach uczestników czyli kowali "Kuźni światła". Świetni, ciekawi ludzie, z pewnością nie należący do przeciętnych zjadaczy chleba. Duże wrażenie !!!

    Zgłoś nadużycie beata2000@gmail.com sobota, 22, czerwiec 2019 10:59 Link do komentarza

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?