Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

"Pokolenia" w Piwnicy PodCieniami [WYSTAWA]

Muzeum Rzemiosła zaprasza na wystawę "Pokolenia" w Piwnicy PodCieniami. Swoje prace zaprezentują nauczyciele Liceum Plastycznego: Kazimierz Łach,  Grzegorz Tomkowicz i Marcin Płoszaj. Wernisaż odbędzie się 12 września o godzinie 18.00. Wystawa potrwa do 5 października.

REKLAMAKazimierz Łach
Urodzony w 1959 w Miejscu Piastowym, absolwent PLSP w Jarosławiu, uczeń Edwarda Kieferlinga. Ukończył studia na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego, dyplomem w 2014 roku. Od ponad trzydziestu lat jest nauczycielem snycerstwa w Liceum Plastycznym w Krośnie. Działalność artystyczna w zakresie rysunku, malarstwa, rzeźby. Uczestnik wielu wystaw i plenerów w kraju i za granicą . Posiada w swoim dorobku realizacje autorskie na terenie Podkarpacia. Częste obcowanie z przyrodą, szczególnie bieszczadzką, którą jest od lat zafascynowany, dostarcza mu inspiracji, a często również materiału plastycznego. Tak powstał cykl obiektów" Ślady czasu", który został wykonany na deskach znalezionych lub wręcz wyłowionych z Zalewu Solińskiego. Tematyka bieszczadzka pojawia się też najczęściej w rzeźbie (cykl Bieszczadzkich Aniołów i Biesy) oraz w malarstwie. Nie stroni również od portretowania najbliższych. Na wystawie prezentuje niewielką część swojej twórczości, jednak ukazującą różnorodność stosowanych technik.

Grzegorz Tomkowicz
Absolwent Liceum Sztuk Plastycznych w Miejscu Piastowym. Ukończył wydział Rzeźby ASP w Krakowie. Dyplom z wyróżnieniem w pracowni Rzeźby prof. Stefana Borzęckiego. Nauczyciel w Liceum Plastycznym  w Krośnie. Brał udział w kilkudziesięciu wystawach w kraju i za granicą. W 1991r. był  stypendystą Krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci  w Warszawie. W 2000r. uzyskał stypendium Fundacji Janineum w Wiedniu. W 2008r. otrzymał tytuł Honorowego Siekiernika  na 10-lecie Stowarzyszenia Kulturalnego "Dębina" w Krościenku Wyżnym. Uczestniczył w kilkudziesięciu wystawach w zbiorowych w kraju i za granicą. Posiada własną pracownię artystyczną. Bierze czynny udział w życiu kulturalnym regionu. Tworzy rzeźby w drewnie, kamieniu, brązie, żywicy, wykonuje medale i statuetki pamiątkowe. Zrealizował kilkadziesiąt rzeźb pomnikowych, nagrobnych, sakralnych, tablic pamiątkowych z brązu i kamienia. Przekazuje prace na cele charytatywne wielu fundacjom.

Nagrody i wyróżnienia:
- 1997 - III nagroda w konkursie "Obraz, grafika, rysunek, rzeźba roku 1997" - BWA Rzeszów,
- 1998 - wyróżnienie w  konkursie "Obraz, grafika, rysunek, rzeźba roku 1998" - BWA Rzeszów,
- 2004 - II nagroda w VIII Biennale Plastyki Krośnieńskiej - BWA Krosno,
- 2005 - nagroda w konkursie grupy Sanofi  Avantis" Obraz, grafika, rysunek, rzeźba roku 2005"- BWA Rzeszów,
- 2006 - I nagroda w IX Biennale Plastyki Krośnieńskiej - BWA Krosno,
- 2008 - I nagroda w X Biennale Plastyki Krośnieńskiej - BWA Krosno,
- 2014 - wygrana w konkursie na pomnik Adama Loreta w Jaśle.

Wystawy indywidualne:
- 1997 - Muzeum Historyczne w Dukli,
- 1998 - BWA Rzeszów,
- 1999 - BWA Krosno,
- 2000 - BWA Dwór Karwacjanów w Gorlicach,
- 2002 - Muzeum Historyczne w Dukli,
- 2004 - GOK Haczów,
- 2008 - RCKP Krosno,
- 2009 - Salonik Artystyczny, Biblioteka Publiczna w Krośnie,
- 2010 - BWA Krosno,
- 2012 - Muzeum Regionalne im. A. Fastnachta Brzozów.

Marcin Płoszaj
Urodził się w Krośnie w 1984 roku. Uczęszczał do Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Krośnie. W 2004 roku rozpoczął studia na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu, a w latach 2005 - 2009 kontynuował naukę na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Dyplom uzyskał w pracowni prof. Stanisława Rodzińskiego. Obecnie jest pedagogiem w Państwowym Liceum Sztuk Plastycznych w Krośnie. Dotychczas miał trzy wystawy indywidualne oraz brał udział w wystawach zbiorowych.

(MRZwK), red.

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Przeczytaj dodatkowo

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj