KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

XVI Galicja Blues Festival [PROGRAM]

XVI Galicja Blues Festival [PROGRAM] Fot. Paweł Fiejdasz

Krosno znów będzie stolicą bluesa. Rozpoczyna się XVI Galicja Blues Festival. Zobaczcie program wielkiego święta bluesa.

REKLAMA


Dzień pierwszy festiwalu (12 września, za kurtyną, bilet 30 zł, ulgowy 25 zł, z KKM 20 zł), to "Wracamy do Monterey", czyli scena RCKP zamienia się w legendarny Monterey Pop Festival kumulujący w sobie ducha dekady i zwiastujący nadchodzącą erę rocka z głównymi jej odcieniami: blues rock, folk rock i psychedelic rock. To tutaj pełnym blaskiem rozbłysły gwiazdy Jimiego Hendrixa, Janis Joplin, Grateful Dead, Simon and Garfunkel czy Paul Butterfield Blues Band. Koncerty w scenerii klubowej (scena RCKP), stoliki, napoje (stroje "dzieci kwiatów” mile widziane - będą nagrody dla tych, którzy swoim kostiumem oddadzą klimat tamtej ery, ery hippie). Muzyka , która zabrzmi tego wieczoru będzie adekwatna do hasła przewodniego. Zagrają: polsko-brytyjski Acoustic Fly, oraz Los Agentos z autorskim, premierowym materiałem pochodzącym z właśnie przygotowanej do wydania płyty. Los Agentos w tym roku obchodzi swoje dziesięciolecie!

Drugi dzień festiwalu (13 września, 19.00, za kurtyną, bilet 30 zł, ulgowy 25 zł, z KKM 20 zł) - "Vlakom do Texasu", upłynie pod znakiem muzyki z pogranicza USA i Meksyku. Nie zabraknie energicznego, współczesnego blues-rocka i wirtuozerskich popisów gitarowych. Wieczór ponownie w scenerii klubowej, ale tym razem przywdziewamy (mile widziane) ubranka rodem z Texasu (będą nagrody za fajną stylizację) Zagrają: Teksasy z gościnnym udziałem Wojtka Cugowskiego i czołowa czesko-słowacka formacja WBand.
Dzień trzeci XV GBF (14 września, 19.00, sala koncertowa, bilet 40 zł, ulgowy 35 zł, z KKM 30 zł) przeniesie nas "Przez kontynenty" (kostiumy nawiązujące do motywów północno, bądź południowo amerykańskich mile widziane – wykażcie się wyobraźnią, znów będą nagrody). Tego dnia przenosimy się zza kurtyny na wielką salę koncertową RCKP. Obsada tego koncertu będzie międzynarodowa, wręcz międzykontynentalna. Rozpoczną soliści Studia Piosenki Swing (reprezentacja Krosna) a po nich sceną zawładną: reprezentująca Polskę legendarna Zdrowa Woda, reprezentantka Ameryki Południowej, Argentynka Vanesa Harbek i jej blues Band, oraz prosto z USA Wanda Johnson z zespołem. Jest żywotną wokalistką o potężnym głosie, która ze smakiem miesza bluesa, soul i gospel w swojej muzyce. Na scenie przejawia ponadto dobre maniery i dojrzałość, co zdarza się tylko naprawdę wielkim. Vicente Zumel – La Hora del Blues - po raz szósty w Polsce. Królował będzie blues nie stroniący od soulu, ostrych rock&rollowych wycieczek, a nawet argentyńskiego tanga.

Dyrektorem artystycznym festiwalu i autorem zapowiedzi jest Robert Lenert.

Regionalne Centrum Kultur Pogranicza, ul. Kolejowa 1, Krosno
Karnet 60 zł, z KKM 50 zł

Bilety w sprzedaży w kasie RCKP od 2 września 2019
Regionalne Centrum Kultur Pogranicza, ul. Kolejowa 1 (p. 234)

Godziny otwarcia kasy RCKP:
- poniedziałek - piątek 10.00 - 13.00 oraz 14.30 - 17.30,
- sobota 10.00 - 14.00 oraz na godzinę przed wydarzeniem.

Rezerwacja telefoniczna i internetowa: 13 43 218 98 w. 159 | Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

(rckp)

  • autor: (rckp)

2 komentarzy

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?