KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

"Z INNEJ PERSPEKTYWY" - jubileuszowa edycja Ogólnopolskiego Biennale Fotografii

Wakacje. Wakacje. Fot. Justyna Pawińska

Dziesiąta - jubileuszowa edycja Ogólnopolskiego Biennale Fotografii. Z INNEJ PERSPEKTYWY – to tegoroczny temat konkursu.

REKLAMA


10 edycji Ogólnopolskiego Biennale Fotografii „Krosno. Miasto i ludzie” to tak naprawdę co najmniej 20 lat historii krośnieńskiej fotografii. To 20 lat obserwacji miasta, procesów w nim zachodzących, dokumentowania jego miejsc, kształtów, przedmiotów i najważniejszego elementu - ludzi. To kronika krośnieńskich klimatów, pejzaży, nastrojów, zdarzeń i wydarzeń.


Wolność. Fot. Damian Krzanowski

Jubileuszowa edycja OBF, zatytułowana jest „z innej perspektywy”. Nakłania w sposób naturalny do pewnego podsumowania wieloletniej tradycji, jaką niewątpliwie jest Biennale, tak trwale wpisane w historię dokumentacji Krosna.

- Perspektywa nadaje fotografii charakter, ustawia istotę percepcji a samemu fotografującemu daje przywilej narzucenia widzowi swojej wizji lub interpretacji. Zakładając z góry konkretną perspektywę poniekąd podpowiadamy sposób odbioru naszych prac - tematykę tegorocznej edycji wyjaśnia Mariusz Kus z Muzeum Rzemiosła w Krośnie.

Niezwykle ważnym elementem tego jubileuszu będzie specjalne wydanie albumu, prezentującego najważniejsze i najciekawsze, zarówno pod względem artystycznym jak i społecznym, obrazy i widoki Krosna, ujęte przez uczestników wszystkich dotychczasowych edycji.

- W tegorocznej, szczególnej odsłonie OBF zachęcamy uczestników do poszukiwania nieoczywistych perspektyw, do bawienia się nimi, wykorzystywania ich w intrygujący i niebanalny sposób - do udziału w konkursie zachęca Ewa Mańkowska, dyrektor Muzeum Rzemiosła w Krośnie. - Niech różnorodne perspektywy pozwolą na dostrzeżenie tego co niewidoczne, nieznane, nieuchwytne i niedopowiedziane - podsumowuje.


Bliskie spotkanie. Fot. Piotr Trznadel

Organizatorem OBF jest Muzeum Rzemiosła w Krośnie. Konkurs skierowany jest do fotografów profesjonalnych oraz amatorów. Tegoroczna pula nagród to 5000 zł oraz dodatkowo nagrody specjalne. Prace wraz dokumentami konkursowymi należy przesłać lub dostarczyć osobiście do 2 grudnia 2019r. na adres organizatora. Wszelkie szczegóły zawarte są w regulaminie - tutaj.

Patronat honorowy nad wydarzeniem sprawują: Prezydent Miasta Krosna Piotr Przytocki oraz Przewodniczący Rady Miasta Krosna Zbigniew Kubit.
Otwarcie wystawy pokonkursowej odbędzie się 16 stycznia 2020, o godz. 18.00 w Piwnicy PodCieniami (Rynek 5).

(MRZwK)

  • autor: (MRZwK)

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?