KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Wystawa w CDS: Silvio Vigliaturo - TWORZONE ŚWIATŁEM

Przez najbliższe miesiące w Centrum Dziedzictwa Szkła czeka na zwiedzających kolejna, wyjątkowa wystawa.  Swoje prace pokaże włoski artysta Silvio Vigliaturo.

REKLAMA


Na ekspozycje będą się składać szklane unikaty i obrazy. Wszystkie są znakiem rozpoznawczym artysty. Trudno i dzieła, i artystę pomylić z kimś innym. Wszystkie emanują kolorem - jasnym, szlachetnym, oczywistym.  Z tą feerią barw idzie w parze forma o jasnym obrysie i wyraźnym konturze. Przy szklanych rzeźbach granice wyznacza dookolna przestrzeń, w obrazach – starannie prowadzony, ciemny obrys poszczególnych wyobrażeń.

Ekspresyjne i przy pierwszym wrażeniu cudownie radosne dzieła to fragment bogatej twórczości, która jest stałą podróżą i przygodą, walką z materią, kolorem i formą. Ewolucją zmierzająca do pełniejszego oddania wizji artysty. Wizji, w której, jak w soczewce, odbijają się i przeglądają zmagania, niepokoje i rzeczywistość naszych czasów.

Artysta należy od wielu lat do panteonu  znanych i cenionych twórców światowej rangi. Jego prace zdobią kolekcje muzealne we Włoszech, Hiszpanii, Niemczech, Stanach Zjednoczonych, a nawet w Azji. Dzięki wspólnemu wysiłkowi Muzeum Karkonoskiego i Centrum Dziedzictwa Szkła także polski miłośnik sztuki i szkła w szczególności, ma szanse zobaczyć jego prace.

Zapadający w pamięć i mocno grający na uczuciach "spektakl" rozpocznie się 16 listopada o godz. 16:00. Centrum Dziedzictwa Szkła na spotkanie z artystą i jego dziełem. To szczególna, rzadka okazja by zobaczyć jednocześnie i twórcę i działo, by porozmawiać i przeżyć to niecodzienne spotkanie.

Ekspozycję można zwiedzać do 29 marca 2020 roku.

red., /cds/

  • autor: red., /cds/

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?