Logo
Wydrukuj tę stronę

Zbiorowa wystawa fotografii Fotoklub RCKP Krosno

Zbiorowa wystawa fotografii Fotoklub RCKP Krosno Fot. Gil Zdzisław

RCKP zaprasza 14 stycznia do obejrzenia zbiorowej wystawy Fotoklubu RCKP Krosno będącej fotograficznym podsumowaniem ubiegłego roku oraz okazją do spotkania z 28 autorami wystawy - fotografami i fotografikami. Wstęp wolny!

REKLAMAO wystawie:
Fotografia to przygoda związana z postrzeganiem świata. Bywa, że staje się pasją na całe życie. Decyzja o wykonaniu zdjęcia zawsze rodzi się w wyobraźni autora. To on wybiera moment i miejsce uwiecznienia pejzażu czy postaci.


Fot. Witold Śliwiński

Uruchamia wyobraźnię, by stworzyć obraz po swojemu i umieścić go w prostokącie kadru. W wyniku powstania zdjęcia często dochodzi do konfrontacji z odbiorcą z zewnątrz, z oglądającym fotografowanego "bohatera". Dostrzega on to, czego być może nie wziął pod uwagę fotografujący.


Fot. Łukasz Kozłowski

Powstaje więc pole do dyskusji, na którym obydwie strony mogą pozostać przy swoim. Nie można bowiem przekonywać i narzucać innym swojego widzenia. Pojawia się zatem pytanie, czy dyskutować z opinią odbiorcy naszych prac? Uważam, że warto, chociaż wymiana zdań nie zawsze cokolwiek zmieni. Często powstaną różne sposoby widzenia, co naturalne, a przy tym twórcze.


Fot. Jakub Rutana

Fotografię, jak i każdą inną dziedzinę sztuki, cechuje subiektywizm. Niech więc wystawa prac członków Fotoklubu Regionalnego Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie będzie okazją do dyskusji o różnorodności spojrzeń na otaczającą nas rzeczywistość.

Autorzy wystawy: Krzysztof Antosz, Zdzisław Barut, Maciej Brzana, Waldemar Czado, Zdzisław Gil, Łukasz Grudysz, Jerzy Jezierski, Bartłomiej Kielski-Bardanaszwili, Stanisław Klimek, Łukasz Kozłowski, Robert Kubit, Edward Marszałek, Stanisław Materniak, Szymon Muszański, Stanisław Nawracaj, Przemysław Niepokój-Hepnar, Tomasz Okoniewski, Damian Pawlus, Marek Petrykowski, Wiesław Prugar, Jakub Rutana, Artur Stępień, Jacek Szarek, Witold Śliwiński, Tomasz Świątek, Wacław Turek, Wojciech Wroński, Ryszard Zagórski.

ZBIOROWA WYSTAWA FOTOGRAFII / Fotoklub RCKP Krosno
Miejsce: Regionalne Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie, ul. Kolejowa 1 / Galeria Fotografii,
Wystawa czynna: od 14 stycznia do 29 lutego 2020,
Wernisaż wystawy: 14 stycznia 2020, godzina 17.00.

rckp, red.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2020