Logo
Wydrukuj tę stronę

16 stycznia oficjalne ogłoszenie wyników 10. Ogólnopolskiego Biennale Fotografii Krosno. Miasto i ludzie

16 stycznia oficjalne ogłoszenie wyników 10. Ogólnopolskiego Biennale Fotografii Krosno. Miasto i ludzie Fot. Damian Krzanowski

W czwartek, 16 stycznia 2020 roku o godz. 18.00 w Piwnicy PodCieniami w Krośnie zostanie uroczyście otwarta wystawa pokonkursową 10. Ogólnopolskiego Biennale Fotografii "Krosno. Miasto i ludzie". Temat tegorocznej - jubileuszowej edycji konkursu brzmiał: Z INNEJ PERSPEKTYWY.  

REKLAMA
Podczas wernisażu odbędzie się oficjalne ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagród laureatom. W tym roku do konkursu zgłoszono 105 prac - w tym 13 cyklów - czyli ogółem 125 zdjęć, które zostały nadesłane przez 31 uczestników. Jury zakwalifikowało na wystawę wszystkie fotografie i po dokonaniu oceny postanowiło przyznać regulaminowe nagrody: Grand Prix, trzy Nagrody, pięć Wyróżnień Honorowych. Ponadto przyznano Nagrodę Prezydenta Miasta Krosna, Nagrodę Przewodniczącego Rady Miasta Krosna oraz Nagrodę Dyrektora Muzeum Rzemiosła w Krośnie.

Warto podkreślić, że konkurs realizowany był w Krośnie od 2000 roku. Ideą biennale było zatrzymanie, utrwalenie i pokazanie piękna upływającego w Krośnie czasu. Po 10 edycjach udało się pokazać 20 pierwszych lat XXI wieku w Krośnie. Z okazji jubileuszu wydany został album "Krosno. Miasto i ludzie" z wybranymi fotografiami z dziesięciu edycji konkursu. Album będzie można nabyć na wernisażu. Będą również dostępne katalogi z bieżącej edycji oraz archiwalne -  z  minionych dziewięciu.

Wernisaż połączony z uroczystym ogłoszeniem wyników odbędzie się 16 stycznia 2020 r. o godzinie 18.00 w Piwnicy PodCieniami (Rynek 5) - wstęp wolny.

Wystawa będzie czynna od 17 stycznia do 8 lutego 2020 r. Bilety w cenie 5 zł (normalny) oraz 3 zł (ulgowy) dostępne są w Punkcie Informacji Kulturalno-Turystycznej (powyżej Piwnicy PodCieniami).

MRZwK

© KrosnoCity.pl 2008 - 2018