Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

Tak będzie wyglądał finał WOŚP w Sanoku!

Tak będzie wyglądał finał WOŚP w Sanoku! Fot. materiały prasowe / info: Bieszczadzki Sztab WOŚP

PODKARPACIE: Rusza Bieszczadzki Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Przygotowania idą pełną parą. Bieszczadzki Sztab WOŚP oprócz wielkiego finału, który odbędzie się 12 stycznia na sanockim rynku, przygotował dodatkowe imprezy. Tradycyjnie nie zabraknie Maratonu Zumby i pokazu Spartan, koncertów i licytacji oraz biegu "Policz się z cukrzycą".

REKLAMA- Działamy na pełnych obrotach, aby przygotować finał, który będzie atrakcyjny dla wszystkich. Jak co roku możemy liczyć na wsparcie wielu ludzi i instytucji - samorządowców, polityków, sportowców, muzyków, studentów, uczniów, dziennikarzy i wielu, wielu innych. Praktycznie każdy chce dołożyć swoją cegiełkę do finału WOŚP w Sanoku i zbiórki funduszy na zakup sprzętu dla dzieci. Właściwie nie ma dnia, abym nie odebrała telefonu od kogoś, kto chce włączyć się w tą szczytną inicjatywę. To cudownie, że ludzie potrafią otworzyć serca i wspierać innych. Bardzo nas to napędza i motywuje do pracy. Impreza finałowa, którą co roku przygotowujemy jest swoistym podziękowaniem dla wszystkich, którzy wspierają Orkiestrę. A przede wszystkim dla naszych cudownych wolontariuszy i darczyńców - mówi Martyna Sokołowska, szefowa Bieszczadzkiego Sztabu WOŚP.

Licytuj i wspieraj
Podobnie jak w ubiegłym roku część przedmiotów od darczyńców licytowana będzie na Allegro. - W ubiegłym roku ta formuła bardzo nam się sprawdziła. Grafikę Zdzisława Beksińskiego udało się sprzedać za ponad osiem tysięcy złotych! To jak do tej pory rekordowa kwota w historii licytacji WOŚP w Sanoku. Łącznie podczas poprzedniego finału z aukcji allegro zebraliśmy około 30 tysięcy złotych. W tym roku w Internecie będzie można licytować m.in. gadżety związane z serialem "Wataha", koszulki od fundacji WOŚP, pozłacaną ikonę przygotowywaną specjalnie dla nas przez Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku, grafikę Zdzisława Beksińskiego, obrazy i rękodzieło podarowane przez lokalnych artystów i wiele innych rzeczy. Aukcje trwają, właściwie codziennie dochodzą nowe, śledźcie naszą stronę WOŚP w Sanoku na Facebooku. Znajdziecie tam wszystkie bieżące informacje na temat aukcji oraz przygotowań do finału - zachęca Martyna Sokołowska.

Jak wygląda wolontariusz 28. Finału WOŚP?
12 stycznia podczas Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na ulicach Sanoka i okolic kwestować będzie ponad setka wolontariuszy Bieszczadzkiego Sztabu WOŚP. Podpowiadamy, po czym poznać wolontariusza.

Identyfikator
Wygląd identyfikatora to unikatowa, piękna i kolorowa szata graficzna. Na górze frontu dokumentu znajduje się oficjalna grafika 28. Finału, data i tekst towarzyszący tegorocznemu finałowi "Wiatr w żagle". Poniżej są najważniejsze informacje: imię, nazwisko oraz zdjęcie wolontariusza, numer zbiórki, hologram potwierdzający oryginalność identyfikatora, pieczątka Fundacji oraz kod QR.

Puszka
Tekturowe skarbonki są dziś nieodłączną częścią Finałów Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Charakterystyczne skarbonki o podstawie sześciokąta są piękne i kolorowe, ale najważniejsze są na niej charakterystyczne banderole z logotypem 28. Finału. Chcąc przysłużyć się zarówno społeczności Orkiestry, jak i środowisku naturalnemu, produkowane są one z surowców odnawialnych wykorzystując tekturę na bazie papieru makulaturowego.

Serduszka i uśmiech!
Kultowe serduszka rozdawane są darczyńcom, którzy chętnie wspierają akcje. Pozytywna energia i uśmiech to podstawa orkiestrowego kwestowania. Ta inicjatywa łączy wszystkich, którzy chcą działać w dobrym celu. Wolontariusze najczęściej w parach lub grupach przechodzą przez najpopularniejsze miejsca w mieście, aby spotkać darczyńców rozdając czerwone, orkiestrowe serca. Są one symbolem szczodrości, chęci pomocy innym i miłości.

Biegaj i pomagaj
W tym roku już po raz trzeci podczas finału WOŚP w Sanoku odbędzie się bieg "Policz się z cukrzycą", podczas którego będą zbierane fundusze na zakup pomp insulinowych dla ciężarnych chorych na cukrzycę.

Organizatorem biegu jest Łukasz Łagożny, himalaista z Sanoka. Bieg odbędzie w dzień wielkiego finału, czyli stycznia. Rozpocznie się o godzinie 13.30 i potrwa około pół godziny. Start i meta zlokalizowane będą na sanockim rynku. Trasa została tak zaplanowana, że poradzi sobie z nią nie tylko wytrawny biegacz, ale także amator. - Zapraszamy do udziału wszystkich chętnych, także całe rodziny z małymi dziećmi. Tempo będzie spacerowe, więc każdy uczestnik poradzi sobie z pokonaniem trasy - zapewnia Łukasz Łagożny.

Opłata startowa wynosi 20 zł, a cały dochód zasili konto Fundacji WOŚP i zostanie przekazany na zakup pomp insulinowych dla kobiet w ciąży. Na mecie każdy zawodnik otrzyma ceramiczny medal ufundowany przez posła z Sanoka, Piotr Uruskiego.

Dodatkowo w ramach akcji na sanockim rynku każdy chętny będzie mógł bezpłatnie zmierzyć sobie poziom cukru we krwi.

Gorący Finał
W Sanoku finał WOŚP odbędzie się 12 stycznia na sanockim rynku. Wszystko rozpocznie się już o godzinie 12 pokazem strażaków i widowiskowej akcji ratowniczej. Później scenę przejmą animatorki, które zadbają o atrakcje dla najmłodszych. O godzinie 13.30 wystartuje bieg „Policz się z cukrzycą”, który poprowadzi Łukasz Łagożny, himalaista z Sanoka, pierwszy mieszkaniec Podkarpacia, który zdobył Koronę Ziemi. Około 14:30 rozpocznie się wspólne kolędowanie z zespołami Cassiopeia i Arabeska.

O godzinie 16 ruszą koncerty i licytacje. Zagramy w rytmach reggae, blues i rock.

O godzinie  20 tradycyjnie odbędzie się "Światełko pokoju" tym razem w nowej formule i z WOŚP-owym przesłaniem "Hejt mi nie gra", podczas którego uczczona zostanie pamięć Pawła Adamowicza, prezydenta Gdańska zamordowanego w ubiegłym roku podczas finału WOŚP. - Chcemy w ten symboliczny sposób pokazać, że sprzeciwiamy się wszelkim formom hejtu, przemocy, dyskryminacji i poniżania innych ludzi. Jesteśmy różni, ale równi. Nie we wszystkim musimy się zgadzać, ale wypadałoby się szanować - wyjaśnia Martyna Sokołowska.

W tym roku Fundacja WOŚP będzie zbierać fundusze na zakup sprzętu niezbędnego do zapewnienia najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej.

DODATKOWE IMPREZY:

10 STYCZNIA
- WOŚP-owy maraton fitness spinningu i Cross treningu w Energy Fitness Club.

11 STYCZNIA
- WOŚP-OWY MARATON ZUMBY i pokaz SPARTAN w PWSZ, start godzina 16 (pokaz Spartan około godziny 17:30),
- WOŚP-OWY KONCERT w Klubie PaniK, start godz. 19,
- BAL KRÓLOWEJ TALENTÓW w klubie Górnika (organizator MDK), godz. 16-19,
- WOŚP-owe warsztaty na ściance wspinaczkowej, godz. 14-18.

12 STYCZNIA:
- godz: 9: Turniej unihokeja w PWSZ SANOK.

FINAŁ 12 stycznia:
- godz. 11 - 13: Plac Harcerski - WOŚP-owe Morsowanie i przejażdżki quadami,
- godz. 12 - 18: Rynek, Regionalna Izba Gospodarcza - pokaz broni historycznej współczesnej, czarnoprochowej broni białej (bagnety szable).

RYNEK:

Koncerty:
- 16:00 - Heart Attack (Wrocław, Warszawa, Kraków),
- 16:40 - Biegun Zachodni (Rzeszów),
- 17:20 - The Walkers (Wrocław),
- 18:00 - Ciryam (Krosno),
- 18:40 - Raya Bell (Sanok),
- 20:00 - "Światełko Pokoju",
- 20:30 - KSU.

info: Bieszczadzki Sztab WOŚP

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Przeczytaj dodatkowo

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj