Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

Konkurs Plastyki Dzieci i Młodzieży Pogranicza KREDKI

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne

Regionalne Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie zaprasza dzieci i młodzież do udziału w konkursie plastycznym "KREDKI". Prace przyjmowane są do 27 marca, a rozstrzygnięcie konkursu zaplanowano na 3 kwietnia.

REKLAMAKonkurs Plastyki Dzieci i Młodzieży Pogranicza "Kredki" dla miłośników sztuki, świadomych talentu lub dopiero odkrywających swój artystyczny potencjał. Zapraszamy do udziału w konkursie dzieci i młodzież. Celem konkursu jest popularyzacja autentycznej twórczości dziecięcej i młodzieżowej. Poszukiwanie talentów plastycznych poprzez wybór i ukazanie ich najlepszych prac. Rozbudzanie poczucia piękna i przygotowanie do odbioru sztuki.

Warunki uczestnictwa
Uczestnikami konkursu mogą być uczniowie szkół podstawowych oraz uczestnicy zajęć pozaszkolnych z regionów pogranicza: woj. podkarpackie, kraj: koszycki, preszowski, obwód: lwowski, zakarpacki. Prace oceniane będą w trzech kategoriach wiekowych: 7-9 lat, 10-12 lat i 13-15 lat. Organizator nie narzuca tematu, co pozwoli nauczycielom i opiekunom dokonać wyboru najlepszych prac do konkursu.

Technika i format, opis pracy
Format prac nie większy niż A3 i nie mniejszy niż A4. Technika dowolna: malarstwo, rysunek, grafika. Wyklucza się prace oprawione oraz z naklejoną plasteliną, ryżem itp. Każda praca powinna być na odwrocie czytelnie opisana: na odwrotnej stronie pracy powinny być umieszczone następujące informacje (drukowanymi literami): nazwa konkursu, imię i nazwisko autora, wiek autora, placówka zgłaszająca prace na konkurs, adres i pieczątka placówki, numer telefonu, imię i nazwisko osoby zgłaszającej.

Maksymalnie 20 prac z jednej placówki należy przekazać lub przesłać na adres organizatora do 27 marca 2020 roku. Prace będą oceniane przez zewnętrzne jury powołane przez organizatora. Laureaci konkursu otrzymają nagrody rzeczowe. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone 3 kwietnia 2020 roku. Wernisaż wystawy nagrodzonych i wybranych do wystawy prac odbędzie się w kwietniu 2020 roku w Regionalnym Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie, ul. Kolejowa 1. Dokładna data zostanie podana w terminie późniejszym.

Więcej o konkursie możecie przeczytać tutaj: KREDKI - KONKURS PLASTYKI DZIECI i MŁODZIEŻY POGRANICZA

/rckp/, red.

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Przeczytaj dodatkowo

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj