Logo
Wydrukuj tę stronę

Koncert Sidor x S-Age w ramach #odkryjkrosno #ZAKAMARKI

Koncert Sidor x S-Age w ramach #odkryjkrosno #ZAKAMARKI Fot. materiały prasowe

Regionalne Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie zaprasza 18 lipca na koncert Sidor x S-Age. Koncert duetu to wydarzenie dla ciekawych tego, jak brzmią „Cztery Pory Roku” Vivaldiego ze szczyptą elektroniki i do czego inspiruje Bach. Impreza odbywa się w ramach miejskiej akcji #odkryjkrosno #zakamarki. Wstęp wolny.

REKLAMA


Performance muzyczny na balkonie - Sidor x S-Age
18 lipca 2020, godzina 18.00

Unikatowa fuzja muzyki klasycznej i elektronicznej. Projekt o innowacyjnej koncepcji połączenia dwóch różnych światów. Powołany do życia przez duet muzyków poszukujących nowej jakości w muzyce poważnej z użyciem hiphopowego beatu. Tandem SIDOR x S-AGE tworzą Marcin Sidor i Szymon Herbuś aka S-AGE. Pierwszy z nich jest skrzypkiem i kameralistą, od lat współpracującym z muzykami klasycznymi, jazzowymi, hiphopowymi oraz projektami działającymi na pograniczu gatunków. Drugi to DJ i producent muzyczny, specjalizujący się w elektronice i hip-hopie - przede wszystkim w trapie. Muzycy poznali się dzięki tyskiej orkiestrze AUKSO, której Marcin jest skrzypkiem, a Szymon realizatorem dźwięku. Połączyła ich nie tylko wewnętrzna chęć stworzenia czegoś oryginalnego, ale również wykształcenie muzyczne i praca nad wspólnymi projektami. SIDOR x S-AGE to spotkanie skrzypiec i trapu. Twórczość Bacha, Beethovena, Paganiniego, Vivaldiego trafia na grunt elektronicznego beatu, dając świeże spojrzenia na muzykę klasyczną. Znane tematy w zupełnie nowej odsłonie. Znakomita gra Sidora oraz ożywcze brzmienie trapu i IDM S-AGE’a urzekają zarówno publikę sal koncertowych, jak i klubów muzycznych.
Szymon Herbuś aka S-AGE
DJ i producent muzyczny specjalizujący się w muzyce z pogranicza hip-hopu i IDM. Absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach na Wydziale Jazzu i Muzyki Estradowej. Większość życia uczęszczał do szkół muzycznych, gdzie zdobył niezbędną edukację, którą wykorzystuje teraz do tworzenia muzyki. Czynnie realizuje nagłośnienie w sali koncertowej AUKSO Orkiestry Kameralnej Miasta Tychy oraz nagrania dźwiękowe m.in. dla Andrzej Jagodziński Trio czy duetu LU&ZA. Szerokie spektrum umiejętności muzycznych sprawia, że czuje się dobrze w każdym klimacie muzycznym, co pokazuje w projekcie SIDOR x S-AGE.

Marcin Sidor
Koncertujący skrzypek solista i kameralista. Założyciel kwartetu smyczkowego Acoustic Quartet. Od 15 lat muzyk AUKSO Orkiestry Kameralnej Miasta Tychy. Ukończył Wydział Instrumentalny Akademii Muzycznej w Katowicach. Wieloletnia współpraca z różnorodnymi artystami muzyki poważnej, jazzowej, hiphopowej, alternatywnej oraz folkowej pozwoliła na wypracowanie własnego stylu, który słychać w unikatowym projekcie SIDOR x S-AGE.

Miejsce: Regionalne Centrum Kultur Pogranicza, Krosno, ul. Kolejowa 1 (plac od ulicy Czuchry).
Wstęp: wolny.

[bio: nadesłane]

(rckp), red.

  • autor: (rckp), red.
© KrosnoCity.pl 2008 - 2021