Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

Podróż w czasie do krośnieńskiej "Lnianki". Muzeum Rzemiosła zbiera pamiątki po ZPL "Krosnolen"

W ramach kolejnej odsłony akcji #OdkryjKrosno – Zakamarki, Muzeum Rzemiosła w Krośnie zaprasza na muzealną podróż w czasie do krośnieńskiej "Lnianki". Zachęca też mieszkańców do przekazywania pamiątek: ścierek, obrusów, etykiet, lnianych kalendarzy, makatek, po nieistniejącym już zakładzie.

REKLAMA- Produkty z "Lnianki" gościły kiedyś niemal we wszystkich gospodarstwach domowych. Dziś zalegają w szafach, na strychach - a wiele z nich trafiło już dawno na śmietnik. Chcemy te przedmioty ocalić, to ostatni dzwonek, by zachować pamięć o krośnieńskim lnie - mówią pracownicy muzeum, zachęcając do przekazania im pamiątek z "Lnianki".

W ramach akcji #OdkryjKrosno - Zakamarki, w sobotę i niedzielę (8 i 9 sierpnia 2020) przed Muzeum Rzemiosła będzie można zwiedzić mini wystawę plenerowa nawiązującą do Zakładów Przemysłu Lniarskiego "Krosnolen", oraz obejrzeć film dokumentalny o krośnieńskiej "Lniance".  Zwiedzanie ekspozycji stałej muzeum będzie w tych dniach bezpłatne.

Przed instytucją zaaranżowana zostanie również specjalna strefa gier i relaksu dla dużych i małych oraz muzealny sklepik z wyprzedażą pamiątek i wydawnictw.
Atrakcje przed Muzeum Rzemiosła zaplanowane są w sobotę od 10.00 do 17.00, oraz w niedzielę od 10.00 do 16.00.

(MRZwK)

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Przeczytaj dodatkowo

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj