KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

XX Wieczór Poezji i Pieśni "Ave Maria" w RCKP

XX Wieczór Poezji i Pieśni "Ave Maria" w RCKP Fot. Paweł Matelowski / RCKP

Regionalne Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie, Chór Mieszany "Echo" oraz Parafia Najświętszej Maryi Panny w Krośnie zapraszają do udziału w XX Wieczorze Poezji i Pieśni "Ave Maria". Wydarzenie odbędzie się 30 maja, o godzinie 17.45 - po mszy świętej w kościele oo. Franciszkanów w Krośnie. Wstęp - wolny.

REKLAMA


Chór Mieszany "Echo" działa przy Związku Nauczycielstwa Polskiego i Regionalnym Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie. Występuje na krośnieńskich scenach od ponad 70 lat. Ma na swoim koncie liczne koncerty, udział w festiwalach, przeglądach w kraju i za granicą.

Chór "Echo" jest organizatorem Euroregionalnego Koncertu Kolęd "Soli Deo Gloria", Wieczorów Poezji i Pieśni "Ave Maria", Koncertów Papieskich i Patriotycznych. Prowadzi wymianę artystyczną z wieloma zespołami z Polski oraz ze Słowacji, Austrii, Belgii, Węgier i Ukrainy. Dwukrotnie koncertował w Europie Zachodniej, a także w Macedonii w ramach Międzynarodowego Festiwalu Chórów w Ohrid. W roku 2010 chór brał udział w Balkan Folk Fest w Bułgarii.

Za działalność artystyczną Chór został uhonorowany: Medalem Komisji Edukacji Narodowej, Dyplomem Ministra Kultury i Sztuki, Złotą Odznaką Związku Nauczycielstwa Polskiego, Złotą Odznaką Polskiego Związku Chórów i Orkiestr z Laurem, Odznaką Zasłużony dla Województwa Krośnieńskiego. W 2006 roku chór otrzymał nagrodę Marszałka Województwa Podkarpackiego za szczególne osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej i ochrony kultury.

- dyrygent: Mariola Rybczak,
- akompaniament: Maciej Janas.

W programie: P. Stopford, J. Świder, F.X. Witt, H.L. von Hassler, N. Blacha.

Wydarzenie odbywa się w reżimie sanitarnym zgodnie z wytycznymi GIS. Do odwołania obowiązuje nakaz zasłaniania nosa i ust oraz dezynfekcja rąk.

  • autor: RCKP, (red.)

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?