KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

X Wieczór Pieśni Patriotycznych "Żeby Polska Była Polską"

X Wieczór Pieśni Patriotycznych "Żeby Polska Była Polską" Fot. Paweł Matelowski / RCKP

Regionalne Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie oraz Chór Mieszany "ECHO" zapraszają do udziału w X Wieczorze Pieśni Patriotycznych "Żeby Polska była Polską". W 77. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego wykonawcy wspólnie z publicznością zaśpiewają najpiękniejsze pieśni patriotyczne oraz piosenki powstańcze.

REKLAMA


Wykonawcy:
Chór Mieszany "ECHO" pod dyrekcją Marioli Rybczak
- Katarzyna Chorzępa-Sołtysik (sopran),
- Maciej Janas (akompaniament).

Chór Mieszany "Echo" działa przy Związku Nauczycielstwa Polskiego i Regionalnym Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie. Występuje na krośnieńskich scenach od ponad 70 lat. Ma na swoim koncie liczne koncerty, udział w festiwalach, przeglądach w kraju i za granicą.

Chór "Echo" jest organizatorem Euroregionalnego Koncertu Kolęd "Soli Deo Gloria", Wieczorów Poezji i Pieśni "Ave Maria", Koncertów Papieskich i Patriotycznych. Prowadzi wymianę artystyczną z wieloma zespołami z Polski oraz ze Słowacji, Austrii, Belgii, Węgier i Ukrainy. Dwukrotnie koncertował w Europie Zachodniej, a także w Macedonii w ramach Międzynarodowego Festiwalu Chórów w Ohrid. W 2010 brał udział w Balkan Folk Fest w Bułgarii.

Za działalność artystyczną Chór został uhonorowany: Medalem Komisji Edukacji Narodowej, Dyplomem Ministra Kultury i Sztuki, Złotą Odznaką Związku Nauczycielstwa Polskiego, Złotą Odznaką Polskiego Związku Chórów i Orkiestr z Laurem, Odznaką Zasłużony dla Województwa Krośnieńskiego. W 2006 roku chór otrzymał nagrodę Marszałka Województwa Podkarpackiego za szczególne osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej i ochrony kultury.

Plenerowa scena na rynku w Krośnie
15 sierpnia 2021, godz. 19.30
Wstęp: wolny.

W przypadku deszczowej pogody koncert zostanie przeniesiony do sali widowiskowej Regionalnego Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie, ul. Kolejowa 1.

Wydarzenie odbywa się w reżimie sanitarnym zgodnie z wytycznymi GIS.

  • autor: RCKP, (red.)

1 komentarz

  • nie do śpiewu

    Ech te reżimy, aż odchodzi ochota do śpiewu, bo radości w tej... wolności... coraz bardziej brak.

    Zgłoś nadużycie nie do śpiewu wtorek, 10, sierpień 2021 21:22 Link do komentarza

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?