KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Nagradzana w Chinach i Meksyku artystka z wystawą plakatu w BWA Krosno

Jej prace zdobywały nagrody między innymi w Chinach i Meksyku. Patrycja Longawa przygotowała wystawę swoich plakatów dla BWA Krosno. Zaprezentuje 30 prac, których motywem przewodnim są mężczyźni. Niektóre z nich po raz pierwszy będą pokazywane w Polsce.

REKLAMA


Prace wybrane do wystawy to między innymi plakaty filmowe, muzyczne, społeczne, reklamowe, czy projekty do wydarzeń kulturalnych.

- Postanowiłam tym razem uhonorować mężczyzn, ponieważ są oni częstym motywem w moich pracach, choć w nieco mniejszym stopniu niż przedstawicielki płci pięknej. Na wystawie prezentuję 35 plakatów o mężczyznach; zarówno ukazujące konkretne osoby takie jak Juliusz Verne czy Henryk Cebula, jak i prace, na których jest ukazana postać mężczyzny - mówi artystka, Patrycja Longawa.

Odwiedzający wystawę, której wernisaż odbędzie się już w ten piątek, o godz. 17:00, mogą się spodziewać prac pełnych barw i emocji. Być może niektóre z nich widzieli wcześniej jako zapowiedzi wydarzeń kulturalnych. Teraz, prezentowane razem w wyborze artystki, tworzą nową, wizualną opowieść.

- Wybrany zestaw jest bardzo kolorowy, sądzę jednak, że pojedyncze prace doskonale się uzupełniają. Kolory w moich pracach nigdy nie są przypadkowe, zawsze staram się dobierać je tak, aby potęgować oddziaływanie komunikacji wizualnej w danym plakacie. Kolor w przypadku mojej kreatywności ma być nośnikiem emocji, graficzną pomocą w celu klarownego zrozumienia komunikatu jaki chcę przekazać odbiorcy - dodaje Longawa.

- Po raz pierwszy tę wystawę chcieliśmy pokazać jeszcze w zeszłym roku, ale wtedy plany pokrzyżowała nam pandemia. Cieszę się, że tym razem się udało, bo oglądanie plakatów Patrycji Longawy to estetyczna przyjemność, a uczestnicy wernisażu będą też mieli okazję porozmawiać z artystką i zapytać ją o proces twórczy - mówi Ewelina Jurasz, dyrektorka BWA Krosno.

Mężczyzna i plakat. Wystawa Patrycji Longawy
Miejsce: BWA Krosno, ul. Wojciecha Roberta Portiusa 4,
Wernisaż: 10 września 2021 r, godz. 17:00,
Termin wystawy: 10-26 września 2021 r.,
Wstęp: bezpłatny.

  • autor: (BWA)

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?