KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Wernisaż wystawy "Kolorowy świat zabawki ludowej" w Etnocentrum Ziemi Krośnieńskiej

Koniki na kółkach, kołyski, taczki, machające skrzydłami ptaszki - "klepioki", grzechotki, grające gliniane ptaszki... Czy zabawki, którymi bawiły się dzieci przed laty potrafią przyciągnąć uwagę też dzisiaj? Żeby się o tym przekonać warto w lutym i marcu odwiedzić Etnocentrum Ziemi Krośnieńskiej.

REKLAMA


Wystawę skierowana jest nie tylko do najmłodszych, ale także do dorosłych, którzy chcą wrócić pamięcią do czasów dzieciństwa.  

Zachęcamy także do skorzystania z atrakcji, które będą towarzyszyły ekspozycji: zrobienia swojej własnej zabawki - motanki, oraz oferty tematycznych warsztatów rękodzielniczych. Szczegóły wkrótce.

Prezentowane zabawki pochodzą ze zbiorów Beskidzkiego Centrum Zabawkarstwa Ludowego, sekcji Regionalnego Ośrodka Kultury w Bielsku-Białej.

Beskidzkie Centrum Zabawkarstwa Ludowego zajmuje się ochroną i popularyzacją tradycji zabawkarskich związanych z żywieckim ośrodkiem zabawkarskim, ale nie tylko - w ich zbiorach znajdują się zabawki z różnych rejonów Polski.

Wernisaż wystawy odbędzie się 11.02.2022 r., o godz. 18:00 w Galerii wystaw czasowych w Etnocentrum Ziemi Krośnieńskiej (Kolejowej 29a, w budynku dworca PKP). Wydarzeniu towarzyszyć będzie pokaz tradycyjnego wytwarzania drewnianych ptaszków i koników, będzie także możliwość aby zakupić rzemieślniczo wykonane zabawki. Wstęp bezpłatny.

Wystawę będzie można zwiedzać do 31 marca br. w godzinach pracy instytucji. Wstęp bezpłatny.

  • autor: Mateusz Głód

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?