KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Warsztaty tanecznego i twórczego rozwoju "Poznaj Moje Możliwości"

Warsztaty tanecznego i twórczego rozwoju "Poznaj Moje Możliwości" Fot. Mirek Zawada

Regionalne Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie zaprasza na warsztaty taneczno-poznawczo-badawcze dla młodzieży i osób dorosłych z niepełnosprawnością intelektualną oraz ich opiekunów.

REKLAMA


Zajęcia potrwają od 6 do 8 maja 2022. Proponowany plan każdego dnia (godziny mogą ulec nieznacznym zmianom):
- 10.00-12.00 - zajęcia odrębne dla tancerzy i opiekunów,
- 13.00 – obiad,
- 15.00-17.00 - zajęcia taneczne wspólne popołudniowe,
- 18.00 - wieczory integracyjne.

Koszt warsztatów: 400 zł za dwie osoby płatne na konto RCKP do 28 kwietnia z dopiskiem warsztaty "Poznaj moje możliwości".

Zgłoszenia za pośrednictwem formularza elektronicznego: www.rckp.krosno.pl.

Termin przyjmowania zgłoszeń: do 18 kwietnia. Liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

Dodatkowe informacje: koszty dojazdów, ubezpieczenia, noclegów oraz wyżywienia ponoszą uczestnicy. RCKP może udostępnić bazę adresów miejsc noclegowych w okolicy.

Warsztaty poprowadzi Marta Pietruszka - tancerka, choreografka, pedagożka. Od lat 80. związana z krakowskim środowiskiem tańca współczesnego. Współpracowała m.in. z Teatrem Tańca Kontrast, Studiem Tańca EST, Teatrem 38, grupą muzyczną ATMAN, Gdańskim Teatrem Tańca, Śląskim Teatrem Tańca, Goethe-Institut, Bunkrem Sztuki w Krakowie. W 1998 roku wraz z Olgą Marcinkiewicz założyła Teatr Gestu i Ruchu, gdzie przygotowywała spektakle solowe. Od 1994 roku do chwili obecnej jest nauczycielką tańca współczesnego w Staromiejskim Centrum Kultury Młodzieży, gdzie zainicjowała Scenę Tańca Współczesnego, której była opiekunem artystycznym od 2004 roku. Jako nauczycielka tańca współczesnego współpracowała również z Państwową Szkołą Baletową w Bytomiu, Instruktorskim Kursem Kwalifikacyjnym w NCK oraz Państwową Szkołą Teatralną w Krakowie. Prowadzi warsztaty tańca współczesnego i tańców żydowskich i ludowych na terenie całej Polski, jest stałym gościem festiwali teatralnych i tańca współczesnego.

Cykl weekendowy został zaplanowany tak, żeby opiekun i tancerz pracowali osobno podczas porannych zajęć i razem w czasie popołudniowego treningu. Tancerze spędzać będą na sali cztery godziny dziennie, opiekunowie w czasie dwóch godzin dopołudniowych będą mieć zajęcia z rękodzieła lub tańca, natomiast dwie godziny z sesji popołudniowej spędzą już wspólnie na sali tanecznej.

"Pomysł takiego warsztatu zrodził się w mojej głowie po warsztatach teatralno-tanecznych, na których pracowałam ze swoim nastoletnim synem z zespołem Downa. Zobaczyłam w moim dziecku niesamowite pokłady wspaniałego intuicyjnego, prawdziwego ruchu, którego zawodowi tancerze muszą się uczyć na nowo. Chciałabym stworzyć dla - rodziców, opiekunów, przyjaciół - możliwość zobaczenia tej iskry kreacji świata w Waszych podopiecznych oraz fantastycznie spędzonego czasu w gościnnym RCKP w Krośnie" - organizator warsztatów Sabina Wójcik-Grygolec.

Warsztaty inkluzywne: animacja (tańce integracyjne, zabawy ruchowe) prowadzone przez Martę Pietruszkę w ramach projektu "To działa! Cykl warsztatów integracyjnych" (2021, Regionalne Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie):
  • autor: RCKP, (red.)

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?