KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Krosno i Podkarpacie na archiwalnych fotografiach Stanisława Nawracaja [SPOTKANIE FOTOGRAFICZNE]

Pub & Club Wyszynk Krosno oraz Agencja Wydawniczo-Fotograficzna GRAFFIA zapraszają 9 marca na spotkanie z fotografią z lat 60.-70. XX w. krośnianina Stanisława Nawracaja. Spotkanie poprowadzi Tomasz Wajda, wydawca dwóch albumów ze zdjęciami autora. Początek o godzinie 18:00, wstęp wolny.

REKLAMA


Stanisław Nawracaj, pedagog, miłośnik fotografii już od lat 50. fotografował Krosno, a także bliższe i dalsze jego okolice.

W ten sposób, w ciągu kilku dekad powstał unikalny dokument pokazujący życie naszego miasta, oraz wiele aspektów ówczesnej pracy, świętowania czy wypoczynku. Zaletą tego niezwykłego zbioru zdjęć jest ich tematyka, bo Stanisław Nawracaj fotografował codzienne życie, które często umykało zawodowym fotografom.

Dzięki niemu możemy powspominać świat, którego już nie ma: prace polowe, wiejskie jarmarki i targowice, miejsca – te które możemy zobaczyć do dzisiaj i te, które zmieniły się nie do poznania.

Możemy też spotkać autentycznych ludzi, sportretowanych z uwagą i reporterskim zacięciem.

Zdjęcia Stanisława Nawracaja są wyjątkowe także za sprawą doskonałych kadrów. W fotografii trzeba bowiem nie tylko wypatrzyć ciekawy temat, ale także umiejętnie go pokazać. Dziś są one obecne w przestrzeni naszego miasta, udało się bowiem wydać dwa albumy z jego fotografiami. W ten sposób uwieczniony wiele lat temu świat nie popadnie w zapomnienie, ale będzie trwał i cieszył nas i zachwycał.

Fotografia posiada niezwykłą moc – potrafi zatrzymać czas, opowiedzieć jakąś historię, wzbudzić emocje...

Zapraszamy na spotkanie z fotografią Stanisława Nawracaja. Zobaczcie świat, którego nie ma, Krosno, którego nie znacie, fotografię, która potrafi przemówić.

Pub & Club Wyszynk Krosno, ul. Okrzei 1
9 marca 2023, godz. 18:00
Rezerwacje: 13 43 612 27 lub 731 846 556.

Zapraszają Pub & Club Wyszynk i Agencja Wydawniczo-Fotograficzna GRAFFIA, wydawca albumów ze zdjęciami Stanisława Nawracaja.

Dołącz do wydarzenia na FB: Krosno i Podkarpacie na archiwalnych fotografiach Stanisława Nawracaja [SPOTKANIE FOTOGRAFICZNE]

Patronat medialny nad wydarzeniem obejmuje portal KrosnoCity.pl, KrosnoSfera.pl oraz Krosno112.pl

  • autor: Redakcja

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?