KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

"Kraina Sanu" - film Rafała Gużkowskiego w Pub & Club Wyszynk

Rafał Gużkowski oraz Pub & Club wyszynk zapraszają na pokaz filmu „Kraina Sanu”, opowiadający o krainie znanej, a jednak nieznanej, o roślinności i zwierzętach, rzece dla wielu najpiękniejszej w naszym kraju i co ważne – relacji ojca z synem. Film był nominowany do nagrody głównej w 2022 roku na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym EkoFilm wraz z innymi najciekawszymi obrazami o tematyce ekologicznej z całego świata. Wydążenie odbędzie się w Pub & Club Wyszynk w Krośnie przy ul. Okrzei 1 w czwartek, 30 marca o godz. 18:00. Wstęp wolny.

REKLAMA


W 2019 roku Karpacka Grupa Filmowa z Krosna postanowiła stworzyć film krajoznawczo-przyrodniczy o wędrówce ojca z synem po tzw. krainie górnego Sanu, czyli tych najmniej jeszcze poznanych i turystycznie odkrytych Bieszczadach. Jest to kolejne dzieło jej członków, bazujące na potrzebie pokazania ciekawych miejsc i ludzi, a także promowania naszego "karpackiego" regionu.

Udokumentowana w filmie wyprawa pokazuje nie tylko niezaprzeczalne walory przyrodnicze tych miejsc i różnorodność fauny i flory, jaką można zobaczyć na szlakach Bieszczadzkiego Parku Narodowego oraz na terenach Lasów Państwowych, ale także uczy, jak postępować w różnych sytuacjach, w tym przebywając na - lub w bezpośrednim sąsiedztwie - granicy Unii Europejskiej.

Film trochę eksperymentalny

Tak właśnie określają go członkowie Karpackiej Grupy Filmowej. Dlaczego? Ponieważ główni bohaterowie nie tylko występują w filmie, ale i realizują zdjęcia później wykorzystane w postprodukcji. Warto dodać, że postrzeganie otaczającej ich przyrody nieco inaczej wygląda w kamerze reżysera Rafała i inaczej w obiektywie wówczas 13-letniego jego syna Wojtka.

Łukasz Grudysz, główny operator i autor zdjęć, dokumentował jednocześnie operatorskie poczynania obu bohaterów, czym spiął fantastycznie całość klamrą. Natomiast za dźwięk i jego montaż odpowiadał aktor Kamil Dobrowolski znany widzom przede wszystkim z roli Mietka – bezwzględnego Kapo z oskarowej węgierskiej produkcji Syn Szawła.

W filmie zobaczyć i usłyszeć możemy śpiewającego poetę, związanego z Bieszczadami Rado Barłowskiego, a oryginalną ścieżkę dźwiękową stworzył Paweł Steczkowski. Film przedstawia podróż po Bieszczadach w krainie górnego Sanu, ale jednocześnie relację ojca z dorastającym synem. Niesie też w sobie treści edukacyjne: zarówno ekologiczne, jak i dotyczące zasad rządzących turystyką tego regionu oraz ciekawostek z nim związanych.

Film został zrealizowany w ramach projektu programu "Edukacja ekologiczna", finansowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie.

Dołącz do wydarzenia na Facebook: "Kraina Sanu" – film Rafała Gużkowskiego w Pub & Club Wyszynk

- Pub & Club Wyszynk Krosno, Okrzei 1
- 30 marca 2023, godz. 18:00
- rezerwacje: 13 43 612 27 lub 731 846 556

Patronat medialny nad wydarzeniem obejmuje portal KrosnoCity.pl, KrosnoSfera.pl oraz Krosno112.pl

  • autor: Redakcja

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?