KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

KrosCon. Ostatni przystanek

KrosCon. Ostatni przystanek Fot. archiwum / źródło: KrosnoSfera.pl

Jeśli jesteś fanem fantastyki czy gier planszowych, to nie może Cię zabraknąć na Ostatnim przystanku KrosCon, który odbędzie się w Regionalnym Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie dnia 26-27 sierpnia. Będzie to preludium do głównego wydarzenia, jakim jest konwent gier i fantastyki KrosCon.

REKLAMA


- To już taka tradycja, że KrosCon odbywa się w ostatni tydzień sierpnia, w tym roku nasza organizacja rozwija się szybko jak nigdy, dlatego pod natłokiem innych kreatywnych działań jesteśmy zmuszeni przesunąć to o dwa miesiące - tłumaczy zmianę daty KrosConu Damian Piórko Ziemba, prezes Fundacji GraTy.

W tym roku KrosCon został przełożony na 16-17 listopada.  Aby tradycji stało się zadość, GRAty postanowiły przygotować w ostatni weekend sierpnia obszerny games room pełen gier planszowych, konsolowych, parkowych i innych. Na uczestników, poza grami, czekać będą różne konkursy i turnieje – m.in. eliminacje MP w Neuroshima Hex. Fani klasycznych gier strategicznych będą zadowoleni!

Podczas Zajezdni stawiamy na jeszcze większy rozwój współpracy z wolontariuszami. Utrzymujemy stałe już relacje, ale wprowadzamy też nowe twarze w procesy tworzenia wydarzenia. Z tymi samymi ludźmi planujemy organizować także właściwy już KrosCon, w końcu to wydarzenie od fanów
fantastyki, dla fanów fantastyki - mówi Bartosz Dylewski, menadżer projektów w Fundacji.

- Na zajezdni rzecz jasna nie zabraknie również wspaniałych gości ze swoimi grami i innymi formami rozrywki. Między innymi spotkamy tam Państwową Akademię Nauk Stosowanych, razem z kołem naukowym NEO. Będą oni mieli ze sobą symulatory jazdy, wirtualną rzeczywistość oraz drukarki 3D - Dodaje Basik Płaza z Fundacji GraTy i organizatorka KrosConu.

  • autor: / źródło: KrosnoSfera.pl

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?