KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Recital Mileny Dziepak, wokalistki Studia Piosenki SWING

Regionalne Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie zaprasza do udziału w recitalu Mileny Dziepak - wokalistki Studia Piosenki Swing. Koncerty z cyklu "Nie zapomnisz..." to forma pożegnania się wokalistów z grupą i publicznością. Zanim Milena ruszy w dalszą drogę, warto odwiedzić Regionalne Centrum Kultur Pogranicza i wysłuchać utworów przygotowanych przez wokalistkę specjalnie na tę okazję. Zapraszamy 3 września 2023 o godzinie 17.00. Wstęp: wolny.

REKLAMA


Milena Dziepak po 6 latach uczestnictwa w zajęciach wokalnych żegna się ze Studiem Piosenki Swing. Podczas recitalu publiczność usłyszy solowe wykonania, duety i grupowe, utwory jazzowe czy popowe, w których Milena czuje się najlepiej.

Koncert poprowadzi Daniel Wiernasz, na gitarze zagra Maciej Jurczak, a wokalnie wesprą Milenę koleżanki i koledzy ze Studia Piosenki Swing. Podczas recitalu publiczność usłyszy takie utwory jak Careless Whisper, Toxic, Mama i my czy Nieobecni.

Milena Dziepak - Careless Whisper: https://tiny.pl/ccdkj

Studio Piosenki SWING (RCKP Krosno)

Studio działa od 26 lat i od pierwszego dnia ma tego samego instruktora. Wychowankowie wracają na koncerty, spotykają się, wspierają i kibicują kolejnym osiągnięciom. Lucyna Durał prowadzi zajęcia, stawiając sobie za cel rozwój talentu i osobowości oraz przygotowanie do występów estradowych swoich młodych podopiecznych. Naucza poprawnego śpiewu z odpowiednią interpretacją i właściwym sposobem poruszania się na scenie. Repertuar dobiera z uwzględnieniem indywidualnych cech i możliwości każdego uczestnika. Jej wychowankowie mają wiele okazji do publicznych wystąpień oraz do organizacji własnych wydarzeń, takich jak koncerty noworoczne czy zaduszki. Wielu z młodych wokalistów Studia Piosenki SWING zdobyło laury konkursów i festiwali różnego stopnia. Z powodzeniem uczestniczą w programach telewizyjnych jak The Voice of Poland czy Mam Talent. Studio Piosenki SWING koncertuje w Polsce, na Słowacji, Węgrzech i Ukrainie. Od kilku lat na scenie wokalistom towarzyszą muzycy-instrumentaliści. Od niedawna na scenie i salach prób Regionalnego Centrum Kultur Pogranicza usłyszeć można także Chór dziecięcy, prowadzony przez Sabinę Patlę. W zajęciach grupowych z podstaw edukacji wokalnej udział biorą dzieci w wieku od 7 do 11 lat. Najzdolniejsi, po ukończeniu 12 roku życia mają szansę przejścia do Studia Piosenki Swing i uczestniczenia w zajęciach indywidualnych.

Studio Piosenki Swing to nie tylko zajęcia indywidualne czy grupowe. To także okazja do spróbowania swoich sił na scenie, zobaczenia się w roli gospodarza wydarzenia proponowanego publiczności w każdym wieku. Wieczorne propozycje, takie jak koncerty noworoczne, Zaduszki Muzyczne czy koncerty pożegnalne lub okazjonalne, na stałe wpisały się do kalendarza krośnieńskich imprez. Wokaliści występują także dla swoich rówieśników, wzbogacając program edukacyjny "Sztuka. Obecny", kierowany do krośnieńskich szkół. Autorskie audycje muzyczne to ciepło przyjęta nowość wśród propozycji dla uczniów. Każdy, kto dołącza do Studia Piosenki Swing otrzymuje nie tylko instrukcje i rady, jak śpiewać, ale też okazję do pokazania się światu.

  • autor: / źródło: RCKP

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?