KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Wystawa fotografii ACID, Leszek Górski w RCKP

Wystawa fotografii ACID, Leszek Górski w RCKP Fot. Leszek Górski

Regionalne Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie zaprasza na wystawę fotografii Leszka Górskiego. "Acid" jest efektem dwuletniej pracy i próbą zmierzenia się z pejzażem w czasie napięcia i zagrożenia. Wernisaż wystawy odbędzie się 24 maja 2024 o godzinie 17.30 w Galerii pod żyrandolem.

REKLAMA


Acid

Projekt jest efektem dwuletniej pracy nad zdjęciami, które powstawały w czasie zagrożenia Covidem (SARS-CoV-2) na jesieni 2020 roku. Zdjęcia pokazują otoczenie miejskie centrum Krakowa, gdzie mieszka autor, głównie zieleń przydomowych ogródków i niepozornych drzewek, które nocą, przy odpowiednim oświetleniu, okazują się być trującymi i niebezpiecznymi stworami. Wiele z nich wabi swoim ukrytym pięknem, od którego jednak lepiej trzymać się z daleka. Zdjęcia są metaforą sytuacji zagrożenia, które zdaje się jednak wykraczać poza ramy związane z konkretną chorobą, zjawiskiem czy sytuacją. Świat staje się coraz bardziej zatruty przez konflikty, populizm, agresję i pandemię. W dalszym ciągu postępuje degradacja środowiska naturalnego. Zewsząd zagrożenia. Wszyscy jesteśmy zalewani tym kwasem, który wycieka w wielu miejscach. "Acid" jest próbą zmierzenia się z pejzażem w czasie napięcia i zagrożenia.
Kuratorka wystawy: Joanna Kinowska.

Leszek Górski

Krośnianin, mieszka w Krakowie, fotografuje od ponad 30 lat. Fotograf niezależny, autor tekstów o fotografii. Ulubione tematy to pejzaż miejski, architektura, martwa natura i człowiek w otoczeniu miejskim. Trzyma dystans do otaczającego go świata, na który patrzy z sympatią i zainteresowaniem. Stara się, by to, co robi, było źródłem pozytywnych emocji. Członek ZPAF od 2015 roku. Autor projektów "Pejzaże przewrotne", "Matematyka i fotografia", "Lamparium", "Acid", które były pokazywane na wystawach i festiwalach fotografii w Polsce. Teksty i fotografie publikuje na swoim autorskim blogu, w magazynie "Pokochaj Fotografie", magazynie "mgFoto", stronie internetowej ZPAF. Od 2020 roku student Instytutu Twórczej Fotografii (Institut tvůrčí fotografie) w czeskiej Opawie.

Strona autorska: http://leszekgorski.pl/

Wernisaż: 24 maja 2024, godz. 17.30.
Wystawa czynna: do 14 czerwca 2024.

Wstęp wolny. Wystawę można oglądać w dniach odbywających się w RCKP wydarzeń lub po wcześniejszym zgłoszeniu tel. 13 43 218 98.

  • autor: / źródło: RCKP

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?