KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Klimat ukryty w krośnieńskim szkle

Na Karpackich Klimatach i Festiwalu Win Węgierskich w Krośnie nie może zabraknąć krośnieńskiego szkła. Jesteśmy świadomi tego, że jest ono „naszym skarbem”. Chcemy dać możliwość wszystkim, którzy chcieliby zobaczyć jak ono powstaje, dlatego zapraszamy wszystkich na pokazy wytopu szkła organizowane pod gołym niebem. Przepiękny dziedziniec Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej na trzy dni staje się miejscem aktywnej wystawy szkła gdzie można oglądać szklane cuda, kupować, a kto zechce może własnoręcznie wydmuchać  i zabrać do domu wyjątkową pamiątkę.

REKLAMAKażdy z nas przecież lubi otaczać się przedmiotami, które są nie tylko funkcjonalne, ale również szykowne i po prostu ładne.
Tegoroczna edycja Karpackich Klimatów i Festiwalu Win Węgierskich rozpocznie się w piątek 27 sierpnia wieczorem i potrwa aż do niedzieli  29 sierpnia. 

Już dziś przedstawiamy firmy zajmujące się produkcją, obróbką i zdobnictwem szkła, które będą prezentować swoje wyroby na „szklanym” dziedzińcu PWSZ.

Deco-Glass - Huta powstała w 1993 roku. Produkowane wyroby powstają wyłącznie w procesie ręcznego formowania. W ofercie znajduje się szeroki asortyment wyrobów artystycznych, użytkowych oraz oświetleniowych. Wykonywane jest szkło bezbarwne oraz wielowarstwowe kolorowe. Huta jako jedna z nielicznych w Europie wykonuje wyroby, których wysokość przekracza 100 cm. Ponadto zakład dysponuje możliwością zaawansowanej obróbki i dekoracji szkła poprzez cięcie, wiercenie, zatapianie, frezowanie, malowanie natryskowe, piaskowanie, matowanie kwasem.

 

Ogromnym zainteresowaniem cieszy się marka DIAMOND COLLECTION®, pod którą oferowana jest wyrafinowana linia wyrobów dekorowanych w unikatowy sposób kryształami CRYSTALLIZED - Swarovski Elements. Więcej na stronie www.decoglass.pl.

Dekor - Firma projektuje i wykonuje różnego rodzaju trofea, tj. statuetki, puchary, dyplomy, certyfikaty, medale, gadżety reklamowe, wyroby artystyczne ze szkła z wykorzystaniem różnych technik (fusing, piaskowanie, grawerowanie, laser). Łączy szkło z innymi materiałami takimi jak: mosiądz, piaskowiec, kamień rzeczny czy stal.

W bogatej i różnorodnej ofercie można znaleźć  wiele produktów zaprojektowanych na indywidualne zamówienie m.in. przyciski do papieru w kształcie kostki i kuli, wizytowniki, świeczniki, lampki oliwne, przypominacze czy ekspozytory. Więcej na stronie www.decor.net.pl.

Glasmark - to firma z ponad 17 letnią tradycją na rynku polskim. Swoją działalność skupia na produkcji i zdobieniu szkła użytkowego oraz artystycznego. Dzięki profesjonalnemu przygotowaniu i dobrej strategii handlowej cieszy się szerokim uznaniem i renomą wśród klientów zarówno w kraju jak i za granicą.

Opierając się na innowacyjnych i nowoczesnych rozwiązaniach świadczy profesjonalne usługi w zakresie zdobienia szkła takie jak: szlifowanie, grawerowanie, malowanie ręczne i natryskowe, piaskowanie i matowanie czy kalkomania i sitodruk. Więcej na stronie www.glasmark.pl.

Glasspoint Inwestland  - to dynamicznie rozwijająca się firma specjalizująca się w FUSINGU szkła a w szczególności szklanych drzwi oraz innych elementów architektury wnętrz. Powstające produkty są tworzone w oparciu o technologię ręcznej produkcji z użyciem materiałów najwyższej jakości.

Szklane wyroby firmy wyróżniają się na rynku oryginalnym wzornictwem. Więcej na stronie www.glasspoint.com.pl

Glass Studio Habrat rzeźby, statuetki, obrazy, przeszklenia architektoniczne gadżety reklamowe

www.glassstudiohabrat.com

Kiara - oferuje usługi z zakresu obróbki szkła płaskiego. Są to różnego rodzaju przeszklenia wykorzystywane głównie do wystroju wnętrz , a więc lustra, drzwi szklane, drzwi całoszklane, szklane ścianki, szklane gabloty czy szklane meble.

 

Firma wykonuje indywidualne projekty wymagające precyzji podczas obróbki i łączenia szkła według projektu klienta gwarantując przy tym wysoką jakość wyrobów. Do takich projektów możemy zaliczyć balustrady, przeszklenia, klejone elementy szklane, półki szklane, regały i inne. Więcej na stronie http://www.kiara-glass.eu

Krośnieńskie Huty Szkła KROSNO są największym i najbardziej znanym producentem szkła gospodarczego w Polsce oraz jednym z liderów rynku światowego w tej branży. KHS jest firmą o długiej tradycji i doświadczeniu – została założona w 1923 roku w Krośnie, w południowo wschodniej części Polski i od lat zajmuje się produkcją sodowego szkła gospodarczego. Wizytówką firmy jest szkło formowane tradycyjną metodą ręczną. Znaczącą pozycję w ofercie handlowej firmy stanowi również szkło stołowe formowane mechanicznie. Ponad 90 % produkcji ręcznej oraz około 60 % produkcji mechanicznej jest eksportowane do 60 krajów na świecie.

Foto 7

Szkło z Krośnieńskich Hut Szkła łączy w sobie oryginalne wzornictwo, kunszt wykonania i najnowsze osiągnięcia technologiczne. Krośnieńskie szkło często nazywane jest „bezołowiowym kryształem”, co znakomicie charakteryzuje perfekcyjną przejrzystość naszych produktów. Poza szkłem bezbarwnym, oferowana jest także paleta szkła w kilkudziesięciu kolorach. Huta posiada własny Ośrodek Wzornictwa, w którym powstają autorskie kolekcje wyznaczające kierunki wzornictwa przemysłowego i  oferuje pełną gamę usług - od projektu do finalnego produktu. Więcej na stronie www.krosno.com.pl

Mika Glass - jest firmą rodzinną, została założona w 1999 roku przez Kazimierza Trygara – mistrza hutnika specjalizującego się w hutnictwie artystycznym formowanym ręcznie, który zdobył doświadczenie na zachodzie prowadząc Studio Szkła w Niemczech gdzie realizował prywatne zamówienia wielu znanych osób. Unikatowa technologia polegająca na formowaniu szkła w gazecie w parze z nieprzeciętnym zmysłem artystycznym znalazła wielu zwolenników. Do dzisiejszego dnia najciekawsze eksponaty znajdują się w Galeriach na całym świecie. Obecnie huta zarządzana jest przez Pawła i Monikę Trygarów którzy kontynuując pasję ojca poprzez rozwój firmy poszerzają kontakty handlowe. Głównymi odbiorcami są kraje Unii Europejskiej oraz Stany Zjednoczone. Główną wizytówką Studia „Mika – Glass” jest szkło formowane ręcznie.

Proponujemy państwu wyroby szklane do dekoracji domu i ogrodu, zarówno szkło bezbarwne jak i kolorowe. Większość nowych pomysłów, wzorów będących w ofercie naszej firmy jest autorstwa Kazimira. Oprócz produkcji stałych naszych wyrobów takich jak: bańki ozdobne, bańki do kwiatów, patery, talerze, wazony, świeczniki, lampki oliwne, wyroby szklane komponowane z wikliną oraz szkła unikatowe Kazimir, firma stara się  realizować indywidualne projekty klientów. Więcej na stronie http://www.mikaglass.com

Villa Glass Studio - firma rozpoczęła działalność od absolutnie nowatorskiego wówczas produktu, jakim był żel parafinowy. Dzięki niemu powstały niezwykłe świece żelowe, do złudzenia imitujące np. kufel piwa, marynaty owocowe czy też mini-akwaria. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów firma wprowadza na rynek małe dzieła sztuki: szkło formowane metodą fusingu. W ten sposób powstają nie tylko przepiękne patery i misy, ale także  wazony, salaterki i świeczniki, które tworzą niepowtarzalne kolekcje. Szkło malowane ręcznie, które również znajduje się w ofercie firmy zadziwia niepowtarzalnością wzorów. Villa Glass Studio wykorzystuje szkło stapiane w architekturze. To właśnie w tej firmie powstały pierwsze szklane drzwi i przeszklenia stałe. Dzięki nieograniczonej gamie form i kolorów dekoracja wnętrz zyskała nowy możliwości, a szklane aranżacje wnętrz wręcz olśniewają. Szklane kabiny prysznicowe, szklane płytki ścienne, szklane panele, szklane umywalki i szklane dekoracje pozwalają na urządzenie łazienki w niebanalny i całkowicie indywidualny sposób, a szklane płytki do kuchni stanowią atrakcyjną alternatywę dla tradycyjnych kafelków. Aby fusowane drzwi szklane idealnie współgrały z wnętrzem, wprowadzono do oferty nowoczesne stoły szklane i szklane stoliki (fusowane blaty szklane). Mottem firmy stało się hasło „architektura wnętrz jest dziedziną, gdzie jedynymi granicami są granice wyobraźni”, dlatego też w dorobku firmy znajdują się ściany ze szkła, fontanny, szklane podłogi, szklane balustrady i szklane wypełnienia balustrad, szklane schody, kinkiety i lampy, a nawet ponad 10-metrowy żyrandol. Ale to nie wszystko. Firma podjęła się też aranżacji wnętrz obiektów sakralnych gdzie wykonywano nowoczesne witraże ze szkła fusingowego, chrzcielnice, wizerunki świętych, ogromny szklany krzyż na ołtarz oraz elementy dekoracyjne do kościołów, głównie ołtarzy i ambon.

Trzeba zaznaczyć, że cały proces obróbki, formowanie i dekoracja szkła odbywa się ręcznie, co nadaje wyrobom unikatowy charakter „hand made”. Jest to warte podkreślenia tym bardziej, że szkło architektoniczne jest to zawsze szkło bezpieczne, hartowane, spełniające normy zarówno polskie, jak i europejskie. Należy również dodać, że zlecenia klientów realizowane są kompleksowo,  oferując także okucia do szkła (np. zawiasy, zamki i uchwyty).
Bliskie kontakty z hutami szkła ułatwia fakt, że Villa Glass Studio jest oficjalnym przedstawicielem Farbglashuette Reichenbach (FGR), największego w Europie i najstarszego w świecie producenta szkła kolorowego. Więcej na stronie www.villa.com.pl

um

  • autor: um

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?