KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Nagrodzeni w XI-tym Biennale Plastyki Krośnieńskiej

Na XI Biennale Plastyki Krośnieńskiej wpłynęło 102 prace  47 artystów w tym 75 prac malarskich, 5 rysunków, 12 rzeźb i 10 prac ze szkła i ceramiki. Wystawa XI Biennale Plastyki Krośnieńskiej to wyjątkowy pokaz aktualnych dzieł artystów krośnieńskiego środowiska plastycznego. Wystawa ta prezentuje różnorodne postawy twórcze, pokazuje spektrum indywidualnych światopoglądów artystycznych wyrażanych za pomocą różnych środków formalnych i warsztatowych.

REKLAMA


alt

W XI Biennale najliczniej prezentuje się malarstwo. W nagrodzonych pracach zasadniczą rolę odgrywa kolor, forma, harmonia i poprawność rysunkowa. Jurorzy zauważyli, że te prace wyróżniają się dojrzałością i dyscypliną myślenia, połączoną z wyrafinowanym warsztatem i wysokimi walorami estetycznymi. Trzeba podkreślić, że najczęściej podejmowanym tematem jest człowiek. Odczucia i przeżycia tego człowieka oddają niepokoje i nadzieje współczesnego świata.

alt

Pokonkursowa wystawa XI Biennale Plastyki Krośnieńskiej potwierdza, że sztuka jest przede wszystkim kwestią talentu a wartość dzieła nie zależy od mody, czy odległości od wielkich metropolii.

Otwarcie wystawy i wręczenie nagród uświetnił swoją obecnością prezydent Miasta Krosna Piotr Przytocki, który jednocześnie był fundatorem nagród. Zgromadzeni artyści i goście wernisażu zgodnie zauważyli, że władze Krosna przykładają wielką wagę do animacji życia artystycznego i kulturalnego. Nasi goście, którzy przybyli z Jasła czy Sanoka z zazdrością podkreślili rangę prac prezentowanych na wystawie pokonkursowej XI Biennale.

alt

XI Biennale Plastyki Krośnieńskiej Protokół z posiedzenia Jury

Dnia 12 listopada 2010 roku w Biurze Wystaw Artystycznych w Krośnie odbyło się posiedzenie Jury XI Biennale Plastyki Krośnieńskiej w składzie:
prof. Walenty Wróblewski - przewodniczący Jury
dr Krystyna Gawron -  artysta rzeźbiarz – członek Jury
dr Antoni Nikiel  -  artysta malarz – członek Jury
Funkcję sekretarza Jury powierzyło Marii Jurkowskiej.

alt

Jury postanowiło nominować do nagród następujących artystów :
Tomek Mistak, Tomasz Rolniak, Marlena Makiel-Hędrzak, Michał Marek, Nina Rostkowska, Marek Burdzy, Piotr Woroniec junior, Piotr Woroniec, Roman Folfas, Jolanta Jastrzębska Jakiel, Jan Szczepan Szczepkowski, Sylwester Stabryła.

alt

Jury postanowiło przyznać następujące nagrody:
I nagroda – Piotr Woroniec junior za pracę „ Wytwórnia”,
II nagroda - Jan Szczepan Szczepkowski za prace „Ukryty „ i „Trudne czasy”,
III nagroda – Roman Folfas za prace z cyklu „Skrawek czerwonego nieba”,

oraz wyróżnienia dla:
Piotra Worońca za zestaw prac,
Sylwestra Stabryły za pracę „Konfrontacja”,
Marleny Makiel-Hędrzak za zestaw prac,
Jolanty Jastrzębskiej Jakiel za zestaw prac.

bwa

  • autor: bwa

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?