KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Młoda sztuka słowacka w BWA

„Sejfbook“ to nazwa wystawy młodych artystów - absolwentów Akademii Sztuk Pięknych w Bratysławie oraz Wydziału Sztuk Pięknych Uniwersytetu Technicznego w Koszycach we wschodniej Słowacji. Jest to wystawa niekonwencjonalnych prac, które nie zostały zaprezentowane w innych galeriach czy muzeach. Siedemnastu młodych autorów przedstawia obrazy, grafiki, zdjęcia, obiekty, instalacje ...

REKLAMAPochodzą oni z różnych miejsc w regionie - Prešov, Koszyce, Vranov nad Topľou, Michalovce, Snina lub Velki Saris. Miasta te połączone są regularną współpracą młodych artystów. Obecnie ich twórczość jest wzmocniona przez działania w ramach projektu Koszyce - Europejska Stolica Kultury 2013.

alt

Kurator Magdalena Bačova stwierdziła, że jest to wystawa sztuki współczesnej, która powstała z inicjatywy grupy młodych artystów i we współpracy z nimi daje okazję do prezentacji najnowszych trendów w twórczości niekomercyjnej.

Ich prace powstałe w skromnych, wręcz „piwnicznych“ warunkach, mają jednak niepodważalny dowód siły wyrazu i treści. Są w naturalnej opozycji do wzrastającej powierzchowności, upolitycznienia i profanacji coraz bardziej wszechobecnej w sferze sztuki.

Warto przyjść zobaczyć jak wygląda młody duch sztuki słowackiej. Wystawa została przygotowana przez Szariszską Galerię w Preszowie w ramach wieloletniej współpracy z Galerią BWA w Krośnie.

„SEJFBOOK“ -  młoda sztuka słowacka
Wystawa czynna od 5 do 25 marca 2011 roku.
Biuro Wystaw Artystycznych, ul. Kolejowa 1

bwa

  • autor: bwa

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?