KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Afrykański Śnieg krośnianina na całym świecie

„Afrykański Śnieg” – album krośnianina, lidera formacji Los Agentos – Roberta Lenerta, plasujący się w obszarze World Music z wyraźnymi śladami african-bluesa, jazzu, ambientu i punk-bluesa, dostępny będzie  na całym świecie poprzez największe internetowe sklepy fonograficzne w tym iTunes i Amazon.

REKLAMAPragnę w imieniu muzyków związanych z formacją Los Agentos i projektem LSD poinformować Państwa o podpisaniu umowy dystrybucyjnej z amerykańską firmą specjalizującą  się w dystrybucji muzyki jazzowej. Umowa dotyczy elektronicznej dystrybucji płyt „Afrykański Śnieg” i „LSD”, wydanych przez oficynę Flower Records. – mówi Tomek Mały Kotyla z Radia Centrum, prowadzący program Jazz-rockowa Płytoteka. Jest to duże wydarzenie, szczególnie, jeśli weźmiemy pod uwagę sytuację na polskim rynku muzyki bluesowej i jazzowej, a także sporadyczną obecność polskich wykonawców na rynkach zachodnich. – dodaje.

alt
Robert Lenert i Bożena Mazur

Zakończyły się już prace nad udostępnieniem wymienionych płyt w witrynie Amazon.com – zobacz tutaj!
ALBUMU L.S.D. w którym Robert Lenert również bierze udział (zobacz tutaj). Jest to płyta Andrzeja Serafina - instrumentalisty Afrykańskiego Śniegu.

alt

Trwają kolejne czynności aby utwory znalazły się w sieci iTunes.
Przyznane zostały numery ISRC, nadawane przez ISO (Międzynarodowa Organizacja Normalizacji), poszczególnym utworom. ISRC to Międzynarodowy Standardowy Kod Nagrań, bez którego utwór muzyczny nie może być rozprowadzany przez wymienione sklepy. Proces ten powinien zakończyć się w ciągu dwóch, trzech tygodni.

Strony uzgodniły, że w momencie ukazania się kolejnego krążka grupy Los Agentos „Poza Horyzont” (ma to nastąpić w jesieni) podejmą rozmowy na temat jego dystrybucji.

Lider o samej płycie
"Na płycie jest dwanaście kompozycji, z czego dziewięć jest mojego autorstwa W większości moje są także teksty. Osiem utworów ma moje słowa, z czego dwa zostały przełożone na język francuski i zaśpiewane w tym języku. Jeden tekst napisał mój kolega - Robert Kasprzycki, znany chociażby z przeboju „Niebo do wynajęcia”. Jeden tekst został napisany Przez Bożenę Mazur i Piotra „Lupi” Lubertowicza, który jest bardzo cenionym muzykiem z Nowego Targu, swojego czasu podpora grupy Monkey Business." – mówi Robert Lenert.

alt

W nagraniach można usłyszeć dużo instrumentów afrykańskich, a to za sprawą Andrzeja Serafina, który odpowiada za  stronę rytmiczną. Gra na takich instrumentach jak marimba, udu, darbuka, multiperkusja, kij deszczowy, spring drum, templeblocks, sample, gębofon rytmiczny oraz na syntezatorze nord wave. Jest to naprawdę rzadko spotykany instrument w naszym kraju, dość ciekawe urządzenie, wykorzystane m. in. przez klawiszowca z zespołu Erica Claptona.

Prace nad płytą trwały od listopada 2009 do stycznia 2009. Producentem jestem ja oraz Paweł Okoniewski. On też zajął się realizacją dźwięku. Płyta została nagrana w Krośnie w OTD Studio.

"Tę płytę uznaję za swoją autorską. Los Agentos to nazwa firmująca wszystkie nieformalne projekty. Pojawiam się na tej płycie w roli (umownie) wokalisty - melorecytuję jeden z tekstów. Jestem na niej obecny także jako gitarzysta i oczywiście gram na kilku harmonijkach" - podkreśla Robert.

alt

Ze świata bluesa
"Zaszufladkować tej muzy nie sposób! Myślę jednak, że gdyby ten krążek wysłuchał John Lurie, byłby zachwycony. A jeżeli rzeczywiście istniał Marvin Pontiac, to "Afrykański Śnieg" jest troszkę, a może nawet dużo więcej, kontynuacją jego muzycznej drogi." - Tak o płycie mówi dziennikarz muzyczny (Okolice Bluesa) Andrzej Jerzyk.

Los Agentos to w tej chwili jeden z najlepszych polskich albumów ostatnich lat. Nie sposób nie zachwycić się tymi dźwiękami. Stawiam na dwa albumy, obydwa fenomenalne. Los Agentos - Afrykański Śnieg, Nigel Kennedy Quintet - A Very Nice Album… - dodaje redaktor Paweł “Freebird” Michaliszyn.

W rocznicę urodzin Billy’ego Wildera

Zespół Los Agentos wystąpi 22-go czerwca br. w Suchej Beskidzkiej w ramach imprezy upamiętniającej 105-tą rocznicę urodzin Billy’ego Wildera, który przyszedł na świat w tej miejscowości. Udział w imprezie zapowiedział konsul Stanów Zjednoczonych.

 

mg, tmk
Foto:  Igor Olejnik, archiwum

  • autor: mg, tmk

1 komentarz

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?