KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Głosujmy na obiecującą malarkę z Krosna

Młoda malarka Paulina Steliga, absolwentka Liceum Plastycznego w Krośnie, ma szansę zaistnieć dzięki głosom internautów z Krosna. Galeria Mutu.pl ogłosiła Internetowe Biennale Młodej Polskiej Sztuki pod hasłem: „Dyplom – początek drogi”, w którym Paulina bierze udział.

REKLAMA


Galeria Mutu.pl jest portalem wystawienniczo – transakcyjnym, który umożliwia profesjonalnym artystom prezentację ich twórczości oraz sprzedaż prac. Zorganizowane przez Galerię Internetowe Biennale Młodej Polskiej Sztuki pod hasłem: „Dyplom – początek drogi” to konkurs dla absolwentów polskich szkół wyższych kształcących w klasycznych dziedzinach sztuk plastycznych. Patronat nad konkursem objął JM prof. Adam Wsiołkowski, rektor Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie.

alt

Uczestnicząca w konkursie Paulina Steliga urodziła się w 1981 roku. Ukończyła Liceum Plastyczne w Krośnie. W latach 2002 – 2007 studiowała na Wydziale Malarstwa ASP w Krakowie w pracowni prof. Leszka Misiaka. Studia ukończyła z wynikiem celującym. Reprezentowała uczelnię na Międzynarodowym plenerze „Florence Plein Air Watercolor Campus” we Włoszech. Współautorka happeningu pt.: „Zasadźmy ziarno na ASP”. Jej obraz „Chłopcy” został wybrany na V Międzynarodowe Biennale Malarstwa w Turynie.

Paulina jest dobrze zapowiadającą się malarką, ilustratorką książek, uczestniczką wystaw indywidualnych i zbiorowych. Jeżeli chcemy, żeby Paulina wygrała internetowy konkurs, wejdźmy na stronę www.galeria.mutu.pl i oddajmy na nią głos.

ko

  • autor: ko

2 komentarzy

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?