KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Międzynarodowe Triennale Grafiki

Międzynarodowe Triennale Grafiki jest jednym z bardziej znaczących wydarzeń artystycznych nie tylko w Polsce ale także na świecie. Jest to impreza o ponad czterdziestoletniej tradycji – najpierw jako Biennale a później jako Triennale była miejscem spotkania wybitnych artystów z całego niemal świata, ośrodkiem konfrontacji odmiennych i zmieniających się stylów, przenikania nowych idei artystycznych.

REKLAMA


alt
Gil Rafael Argentyna - Dziewczęce pieniądze, litografia, technika mieszana 80x120 cm

alt
Henryk Ożóg - Dylemat-intaglio

Wraz z XXI wiekiem w grafice zaczęły być wykorzystywane nowe media. Pomimo tak wielkich zawirowań jej ewolucja przebiega spokojnie. Język grafiki pozostaje wolny od agresji i prowokacji co obserwujemy w innych sztukach plastycznych. Dzięki temu wśród grafików na całym świecie istnieje od wielu lat widoczna chęć współuczestnictwa i poczucie wspólnoty.

alt
Janovic Robert Słowacja - Wprost, litografia 92x59 cm

alt
Komoto Akira Masaaki Japonia - Widząc 90-24, fotografia 70x90 cm

Zjawisko to zdumiewa szczególnie z uwagi na fakt, iż procesy polityczno-społeczne atomizują wiele społeczeństw i alienują poszczególnych obywateli. Warto podkreślić dynamiczny rozwój polskiej grafiki – pojawiła się olbrzymia fala młodego pokolenia, która w każdej edycji Triennale reprezentowana jest setkami bardzo dobrych prac. W ocenie zagranicznych Jurorów Triennale grafika polska ma niekwestionowaną pozycję na arenie międzynarodowej.

Wystawa: 8 do 29 lipca 2011 r.

bwa

  • autor: bwa

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?