KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login


Jak To Powiedzieć?
Ucz się angielskiego online!

 


Karpackie Klimaty 2011

Dla tych, którzy swoje wakacje chcieliby zakończyć mocnym, niespodziewanym i nietuzinkowym akordem mamy bardzo interesującą propozycję. To głównie do nich adresowane są Karpackie Klimaty - trzydniowe święto podkarpackiego pogranicza, najbardziej zagadkowego i niezbadanego zakątka Polski. Warto więc poznać jego tajemnicę, zarezerwować swój wolny czas na ostatni weekend sierpnia (26 – 28.08.2011).

REKLAMA


alt

Karpackie Klimaty i to międzynarodowa impreza, prezentująca wielowiekową spuściznę kulturalną i historyczną regionu karpackiego. Swój udział w tegorocznej edycji potwierdzili goście z Polski, Ukrainy, Słowacji i Węgier. Wydarzenie łączy czar zamierzchłych czasów z nowoczesnością, ukazuje nieznany powab Galicji, przedstawia jej różnorodność i zabiera w podróż artystyczną, kulturową i kulinarną.

alt

Karpackie Klimaty zmieniają średniowieczny rynek krośnieński w tętniące życiem centrum pogranicza. Wśród wielu wydarzeń towarzyszących imprezie każdy znajdzie dla siebie coś wyjątkowego i niespotykanego. I tak miłośnicy kulinariów kresowych posmakują wybornych dań kuchni łemkowskiej i słowackiej. Będą także mogli degustować doskonały wina. Warto zaznaczyć, że jest to jedyna otwarta impreza winiarska, która odbywa się pod gołym niebem.

alt

Wielu zainteresowanych przyciągną wybory Ulubionego Chleba Krośnian. Zapach i smak pieczywa prezentowanego na krośnieńskiej starówce zadowoli najbardziej wybrednych Gości imprezy. Nie pominięto również fanów muzyki karpackiej. W trakcie Karpackich Klimatów wystąpią grupy folklorystyczne i folkowe. Publiczność będzie mogła także podziwiać barwne choreografie zespołów tanecznych i śpiewać wspólnie z kapelami ludowymi.

alt

W Krośnie nie zapomina się  o bogatych tradycjiachszklarskich. Podczas Karpackich Klimatyów jest jedyna okazja do tego aby podziwiać bogate ekspozycje szkła oraz zobaczyć „na żywo” pod gołym niebem pokazy wytopu szkła. Nie zapomniano o pasjonatach sztuki ludowej: wśród zabytkowych kamieniczek krośnieńskiej starówki pojawią się rzędy straganów, wystawianych przez twórców ludowych i rękodzielników.

alt

Karpackie Klimaty to jedyna w swoim rodzaju impreza, która wypełnia białą plamę na wakacyjnej, turystycznej mapie Polski w jej południowych rejonach - mówi Piotr Przytocki, prezydent Krosna. Jest nie tylko dopełnieniem krajowej oferty kulturalno-rozrywkowej, ale również pewną ideą, otwierającą Polskę na Podkarpacie. Poprzez nią chcemy przedstawić klimat tego miejsca, wyróżniający się zdecydowanie nie tylko ze względu na wielorakość atrakcji architektonicznych czy kulturalnych, ale także przez panującą tutaj atmosferę. Pragniemy zaprzeczyć schematom myślowym, krzywdzących naszą społeczność. Karpackie Klimaty to zupełnie nowe Podkarpacie: nowoczesne, tolerancyjne, a jednocześnie pełne magii, której brakuje tak wielu zakątkom naszego kraju. Dlatego warto przyjechać do Krosna i przekonać się o tym osobiście. Zapraszam serdecznie.

karpackieklimaty.pl
Foto:  archiwum, Wacław Turek

  • autor: karpackieklimaty.pl

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?