KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Kuba z Krosna w półfinale "Mam Talent"

W dniu 19 listopada br. w półfinale programu Mam Talent wystąpi krośnianin Jakub Jaźwiecki – 25-letni wokalista, gitarzysta, kompozytor i autor tekstów. Półfinalista programu Mam Talent jest absolwentem Szkoły Podstawowej nr 14 oraz Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego w Krośnie.

REKLAMA


W eliminacjach do programu Mam Talent, Kuba Jaźwiecki zaprezentował przed jurorami napisaną przez siebie piosenkę pt. „The first spring”. Utwór śpiewał w języku angielskim, grał również na gitarze, a następnie na ukulele.

alt

Kuba zrobił duże wrażenie na jurorach Mam Talent jako niezwykle utalentowany, skromny chłopak w koszulce z Papą Smurfem. Zachwycili się oni prostotą i melodyjnością piosenki oraz poczuciem humoru Kuby. „Ogłaszam wszem i wobec, że mamy gwiazdę. Nasza gwiazda jest szelmą i cwaniaczkiem, która ma taki talent, że czapki z głów" - powiedziała Agnieszka Chylińska. "Masz wielki czar" - dodała Małgosia Foremniak, a Robert Kozyra podkreślił lekkość grania i śpiewania oraz fakt, że publiczność natychmiast „kupiła” Kubę jako artystę. Jurorzy zwracali również uwagę na jego nienaganny angielski akcent (półfinalista Mam Talent z Krosna z wykształcenia jest amerykanistą).

Kuba swoją przygodę z muzyką rozpoczął około 10 lat temu. Warto podkreślić, iż jest on samoukiem. Pierwszy koncert zagrał w 2002 r. na krośnieńskim lotnisku podczas III Górskich Zawodów Balonowych z zespołem „Something else”. Dzisiaj na swoim koncie ma już ponad 100 koncertów w całej Polsce.
Kuba jest liderem zespołu Breath & Miracle, który gra amerykańskiego rocka (www.breathandmiracle.com). Ich nagrania emitowane były w Trzecim Programie Polskiego Radia, Antyradiu oraz innych regionalnych stacjach.

Ponadto, Kuba jest autorem muzyki m.in. do filmu "Szelest" z Agnieszką Warchulską w roli głównej oraz "Tamar", które zostały świetnie przyjęte przez publiczność i krytyków m.in. na Festiwalu Filmów Fabularnych w Gdyni, Międzynarodowym Festiwalu Filmowym Nowe Horyzonty oraz Festiwalu Filmu i Sztuki „Dwa Brzegi" w Kazimierzu Dolnym. Dodatkowo, współpracuje on z Państwową Wyższą Szkołą Teatralną w Krakowie, będąc muzykiem sesyjnym podczas egzaminów i innych wydarzeń muzycznych. Jest on również laureatem lub finalistą wielu ogólnopolskich przeglądów muzycznych.

alt

Kuba lubi gotować, zwłaszcza ceni sobie kuchnię włoską, oraz podróżować - planuje „Road trip” przez Stany Zjednoczone od Wschodu na Zachód. Jego inspiracje to zarówno indywidualności takie jak Michał Lorenc, Leszek Możdżer, John Mayer, Damien Rice, Glen Hansard, jak i zespoły - Perfect, 30 seconds to Mars, Foo Fighters.

Kuba w dniu 19 listopada br. O godzinie 20:00 wystąpi na antenie TVN w 12 odcinku, półfinale programu „Mam talent” i ma duże szanse wejść do samego Finału. Pomóżmy mu wszyscy, wyślijmy w tym czasie swojego sms’a i poprzyjmy jego kandydaturę do Finału. Redakcja KrosnoCity.pl życzy Kubie powodzenia i wielu skucesów. Trzymamy kciuki !
 

gw/red.
Foto: archiwum Kuby

 • autor: Grażyna Więcek

7 komentarzy

 • Gość

  Mówią w Warszawie, że tu sroki zawracają / autentyczne.... człowiek wojskowy, wychowany w Polance .../, a jakby nie ci z tych "sroczych zakrętów" to kultura polska byłaby uboższa ..... to tyle... brawo Panie Jakubie, trzymam kciuki powodzenia.

  Zgłoś nadużycie Gość wtorek, 15, listopad 2011 18:38 Link do komentarza
 • Mirek_swob

  Większość talentów rodzi się w krośnie, biznesmenów także. Szkoda że ludzie nauki i kultury w niektórych uczniach nie potrafią tego odkryć. Czasem trzeba im pomocy i kopniaka, jeżeli samo dziecko nie ma zaparcia do rozwijania czegoś, co kiedyś odkrył ale nie wie do końca co z tym zrobić... Taką mamy oświatę, oczywiście nie wszędzie :)
  Powodzenia Jakubie!

  Zgłoś nadużycie Mirek_swob wtorek, 15, listopad 2011 13:55 Link do komentarza
 • Agnes1990

  Zauroczona jestem Twoim głosem i Twoją fryzurą :P Masz mojego smska :)

  Zgłoś nadużycie Agnes1990 wtorek, 15, listopad 2011 12:39 Link do komentarza
 • ja :)

  Masz całą moją kasę w telefonie przeznaczoną na głosowanie !!! ;)

  Zgłoś nadużycie ja :) wtorek, 15, listopad 2011 12:05 Link do komentarza
 • Kasiek86

  Kuba ! Kuba ! Kuba !
  Powodzenia, będę przed TV trzymała za Ciebie kciuki. Masz świetny głos, super charakter, wyśmienite poczucie humoru. Jesteś dla mnie geniuszem muzycznym. Życzę Ci abyś stanął na światowej arenie muzyki !!!

  Zgłoś nadużycie Kasiek86 wtorek, 15, listopad 2011 11:49 Link do komentarza
 • janke_s

  Postawię głos na Ciebie.
  Sukcesów dużo!

  Zgłoś nadużycie janke_s wtorek, 15, listopad 2011 11:47 Link do komentarza
 • ha

  Mamy zdolnych młodych, dlaczego o nich tak mało się pisze i mówi. Dlaczego ważniejsze i pierwsze strony zajmują :kibole, złodzieje, łobuzy.......? O Kubie tu czytam pierwszy raz, a chłopak ma już 25 lat i osiągnięcia .... dlaczego, nie przeprowadzicie wywiadu, dlaczego nie urządzicie spotkania. Trzymam kciuki !

  Zgłoś nadużycie ha wtorek, 15, listopad 2011 11:47 Link do komentarza

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?