KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Nie zapomnij o kresach

„Nie zapomnij o kresach”, to książka księdza Tadeusza Isakowicz-Zaleskiego, znanego kapłana i działacza opozycyjnego. W związku z promocją książki odbędą się spotkania w Jedliczu i Krośnie. W spotkaniu w Jedliczu weźmie udział europoseł, Tomasz Poręba.

REKLAMA


alt

Ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski to polski Ormianin, duchowny katolicki obrządków ormiańskiego i łacińskiego, działacz społeczny, historyk Kościoła, wieloletni uczestnik opozycji antykomunistycznej w PRL, poeta. Autor wielu publikacji, w tym poruszającej problem lustracji Kościoła Katolickiego: „Księża wobec bezpieki na przykładzie archidiecezji krakowskiej” oraz poświeconych kresom wschodnim, jak "Przemilczane ludobójstwo na Kresach”. Najnowsza książka to zbiór felietonów pod tytułem „Nie zapomnij o Kresach”. Właśnie w związku z jej promocją Ks. Isakowicz-Zaleski przyjeżdża na ziemie krośnieńską. Odbędą się dwa spotkania autorskie w Jedliczu i Krośnie.

alt

Jedlicze
We wtorek (06.12), godzina 17.30 w Jedliczu, w domu Ludowym na Borku (dojazd z Krosna przez Dobieszyn, budynek przy skrzyżowaniu na początku Jedlicza), odbędzie się spotkanie z ks. Tadeuszem Isakowiczem-Zaleskim i europosłem Tomaszem Porębą "Unia tak, Euro nie – wywiad z Tomaszem Porębą".

Krosno
We środę (07.12) o godzinie 18:30 w kościele ojców kapucynów w Krośnie ks. Isakowicz Zaleski odprawi mszę św. za Ojczyznę. Po niej wykład o Kresach i spotkanie autorskie w sali Św. Ojca Pio.

Cały dochód z książki, jak i honoraria autorskie, przeznaczone są na wsparcie placówek dla osób niepełnosprawnych intelektualnie, prowadzonych przez Fundację im. Brata Alberta.

Piotr Dymiński
Foto: Cezary p,

 • autor: Piotr Dymiński

3 komentarzy

 • TLo

  "Błędu lepiej poprawić, niż bronić". Poprawiliście i zaraz to lepiej wygląda. Co nie znaczy, że tekst jest już teraz bezbłędny...

  Zgłoś nadużycie TLo wtorek, 06, grudzień 2011 12:34 Link do komentarza
 • Redakcja

  Bardzo dziękujemy piśmiennym za uważne monitorowanie błędów w tekstach, szczególnie tak znaczących jak myślnik, a łącznik, zasadniczo tekst zmienił znaczenie :)

  Zgłoś nadużycie Redakcja wtorek, 06, grudzień 2011 11:02 Link do komentarza
 • TLo

  Warto by się nauczyć, jak pisze się nazwisko swego idola... Bo pomiędzy łącznikiem, a myślnikiem jest różnica. Oczywiście dla piśmiennych...

  Zgłoś nadużycie TLo wtorek, 06, grudzień 2011 08:47 Link do komentarza

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?