KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Czas na XVII Blagę !

Zapraszamy Państwa na XVII Przegląd Młodzieżowych Wieczorów Rozrywkowych „Blaga 2011”. W tym roku na  zaproszenie Pomaturalnego Studium Kształcenia Animatorów Kultury i Bibliotekarzy tradycyjnie odpowiedziała młodzież z krośnieńskich szkół średnich i liceum z Sanoka.

REKLAMATegoroczne propozycje sprawią radość uczestnikom „Blagi”, zarówno tym obecnym na widowni, jak i tym występującym na scenie. Miejmy nadzieję, że rywalizacja na deskach RCKP nie przesłoni wspólnej zabawy i tegoroczny Przegląd będzie okazją do integracji jej uczestników i odsłoni nowe oblicze młodzieżowej sceny kabaretowej.

alt

Podobnie jak przed rokiem młodzi artyści spotkają się w gościnnej sali Regionalnego Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie, przy ul. Kolejowej.

Organizatorzy: Państwowe Pomaturalne Studium Kształcenia Animatorów Kultury i Bibliotekarzy w Krośnie, Regionalne Centrum Kultur Pogranicza i Urząd Miasta Krosna zapraszają na sześć przedstawień konkursowych, dwa filmy i występ przygotowany przez Warsztaty Terapii Zajęciowej z Haczowa.

Na zakończenie wystąpi grupa wokalna Studia Piosenki „Swing” RCKP w Krośnie.

Widzimy się w dniach 15-16 grudnia. Początek przedstawień o godz. 17.00.
Cena karnetu: 9 zł, cena biletu na 1 dzień: 6 zł. (do nabycia od 7.12. w RCKP)

Informacje o programach „Blagi”

15 XII (czwartek)

Etiudą taneczną słuchacze I i II roku tańca ze Studium otworzą XVII BLAGĘ.


1.„WIEŻA”– prezentacja filmu z cyklu „Z przymrużeniem oka”– II Liceum Ogólnokształcące w Sanoku

Autorzy i wykonawcy:  Maciej Borczyk, Magdalena Kuna

„Czym jest nasze życie? Filozofowie próbują odpowiedzieć na to pytanie od początku dziejów ludzkości. „Egzystencja jest jak wieża budowana z klocków przez dzieci w przedszkolu…!” Można ją tworzyć na wiele sposobów, całe życie mamy czas na to, aby nauczyć się to robić odpowiednio” - tak zachęcają do obejrzenia filmu autorzy.

alt

2.„NIEOCZYWISTE”– prezentacja filmu z cyklu „Z przymrużeniem oka” – Studium Foto

Autorzy i wykonawcy: Gabriela Urbanek ,Ilona Filus, Agnieszka Ryba, Dorota Bocheńska, Paweł Stańko, Adam Borek, Maciej Czado.
Słuchacze Fotografii ze Studium próbują pokazać absurdy dnia codziennego, jesteśmy ciekawi efektu.

3. „BLACKOUT”- II Liceum Ogólnokształcące w Krośnie ( grupa „Vaccum”)

Osoby zaangażowane:
Paweł Kozioł - aktor, dialogi
Maciej Zajdel - aktor, dialogi
Anna Jasińska - aktor, taniec
Marta Fogelman - obróbka filmów, muzyka
Arkadiusz Frydrych - film
Anna Krupa - film
Aleksandra Brzana - film
Autorzy i wykonawcy tak opisują swoją prezentację: "Żeby Polska w siłę rosła, trza nam wodza, a nie osła." Interpretacja absurdów życia politycznego w naszym kraju oraz na arenie europejskiej pokazane subiektywnym okiem licealistów.
Opiekun: mgr Anna Przybyłowicz

alt

4. „Rossrywka”- Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Krośnie

Skład kabaretu: ( w obu programach kabaretu SSOK)
SSOKOWICZE STARZY: Arleta Blok, Michał Bogacz, Bernadeta Frydrych, Mateusz Jastrząb, Anna Leśniak, Paulina Nowacka, Bożena Papuga, Tomasz Pawłowski, Marta Rodzaj, Sara Rodzaj, Natalia Sieniawska, Gabriela Szubert, Grzegorz Worach, Bartłomiej Zajdel, Katarzyna Ziemba, Katarzyna Żychowska
SSOKOWICZE MŁODZI: Monika Biernacka, Monika Drozd, Klaudia Drozen, Magdalena Jakubik, Żaneta Józefczyk, Izabela Kijowska, Karolina Kocur, Klaudia Kramarczyk, Aleksandra Krygowska, Elżbieta Liput, Marcin Łącki, Kamila Macieik, Joanna Pąprowicz, Anna Piróg, Anna Pogwizd, Bartłomiej Szubert, Katarzyna Szubrycht, Arleta Trznadel, Ilona Wargocka, Ewa Wiklowska.
Kabaret SSOK w repertuarze nieco innym, trochę na przekór samemu sobie, w najbardziej komercyjnym programie o... hmm, miłości i nie tylko.
Kabaret SSOK istnieje już od siedmiu lat. W tym czasie wypracował swój własny styl, baaardzo odległy od królującego dziś w mediach kabaretu masowego. Ma już na swym koncie szereg wyróżnień na BLADZE, I nagrodę w V Przeglądzie Twórczości Artystycznej Szkół Krośnieńskich oraz - z czego jest najbardziej dumny - dwie główne nagrody (nie licząc wyróżnień) na konkursach, w których rywalizował z kabaretami z całego województwa, w tym Złotą Beczkę Śmiechu wywalczoną w październiku br. w Lubaczowie.
Opiekun: Bartosz Gałązka

5. „S jak słup”-  uczniowie krośnieńskich szkół.

Występują: Jakub Drozd, Rafał Józefowicz, Piotr Zając
Kabaret Słup powstał trzy lata temu w Gimnazjum Publicznym w Lubatowej. Dziś jego członkowie są uczniami krośnieńskich szkół średnich( I LO, ZSP nr 4 i MZSP). Program przygotowany na Blagę 2011 próbuje odsłonić różne formy naszego życia publicznego  i pokazać różne jego strony.
Opiekun: mgr Jan Zając

alt

16 XII ( piątek)

6. „Bieda” - Warsztaty Terapii Zajęciowej z Haczowa (poza konkursem)

Występują:  Barbara Lasek, Janusz Szałankiewicz,
Drugi dzień przeglądu rozpocznie piosenka Krzysztofa Daukszewicza w wykonaniu młodzieży z Warsztatów Terapii Zajęciowej w Haczowie.
Opiekun: mgr Bernadeta Ptak

7. „PROSTO SSERCA” - Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Krośnie

Po prostu: skecze o emocjach i piosenki o uczuciach. A ponieważ to ludzie (najczęściej) mają uczucia i ludzie (zwykle) dają się ponosić emocjom, ten premierowy materiał Kabaretu SSOK przeznaczony jest dla widzów, którzy są ludźmi.
Opiekun: Bartosz Gałązka

8. „PRÓBA” - II Liceum Ogólnokształcące w Krośnie ( grupa „Vaccum”)
 
Autorzy i wykonawcy:  Oliwia Dziadosz, Żaneta Wais, Rafał Muchowski, Patryk Zając
Autorzy o programie: „Sami jeszcze nie wiemy o czym będzie nasz spektakl. Będziemy próbować. Rano, w szkole, w domu, w sklepie. Czy wam się spodoba?? Na razie nie wiemy nawet czy nam się spodoba... Jedno jest pewne, będziemy próbować! Nie wiemy czy zapraszać, będziemy próbować... a może i nie? Chyba jednak.. ZAPRASZAMY !”
Opiekun: mgr Anna Przybyłowicz

9.”WSZYSTKO SIĘ NAM POMIESZAŁO”- Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 5 w Krośnie

Występują: Sylwia Borek, Karolina Kilar, Kornelia Pytko, Aleksandra Guzik, Paulina Palenica, Dominika Węgrzyn, Karolina Mikuszewska, Izabela Kicińska, Adrianna Gomółka, Karolina Mięsowicz, Sylwia Biskup, Karolina Goleń, Agnieszka Zdybska, Konrad Niziankiewicz, Grzegorz Zygmunt, Rafał Kurdyła, Dawid Forystek, Agata Lichoń (muzyka i światło).
Grupa o sobie: „ Po raz kolejny i z wielką przyjemnością pragniemy zaprezentować się podczas Blagi 2011. Choć uczestniczymy w Młodzieżowych Wieczorach Rozrywkowych, mamy świadomość upływającego czasu, dlatego coraz chętniej wracamy do dzieciństwa i bajek. Ale że pamięć już nie ta – wszystko się nam pomieszało, zwłaszcza, że zgodziła się wystąpić z nami – Mariolka”.
Opiekun: mgr Katarzyna Zajdel

alt

Na zakończenie XVII „BLAGI” wystąpi grupa wokalna Studia Piosenki „Swing” RCKP w Krośnie

Skład grupy: Aleksandra Dalmata, Monika Godos, Paula Kozubal, Aleksandra Oczoś, Marta Stadler, Klaudia Szeliga, Dominika Skwara, Beata Jastrząb, Karolina Patla, Natalia Niedziela

Zespół tworzą niezwykle utalentowane, pełne radości dziewczęta, które doskonale czują się na scenie. Połączyła je pasja śpiewania, którą realizują już od niemal kilkunastu lat. Są laureatkami wielu festiwali piosenki o zasięgu wojewódzkim i ogólnopolskim. W repertuarze grupy znajdują się covery polskie, zagraniczne, piosenka aktorska, musicalowa, filmowa. Zespół „Swing” koncertuje w różnych miejscach Polski i wielokrotnie na Węgrzech, Słowacji i Ukrainie.
Opiekun: Lucyna Durał

W przerwach słuchacze Studium z kierunku Teatr zaprezentują krótkie etiudy.

pskakib

  • autor: pskakib

1 komentarz

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?