Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

Orange dla Bibliotek 2011

Krośnieńska Biblioteka Publiczna w 2011 r. po raz kolejny wzięła udział w Programie Akademia Orange dla Bibliotek realizowanym przez Fundację Orange. Celem programu jest wspieranie rozwoju społeczeństwa informacyjnego poprzez zwiększenie dostępu do nowych technologii komunikacyjnych i promocję ich wykorzystania tak, by biblioteki stały się nowoczesnymi, wielofunkcyjnymi centrami informacyjnymi, kulturalnymi i edukacyjnymi.

REKLAMAKrośnieńska Biblioteka otrzymała dotację w wysokości 19.500 zł z przeznaczeniem na zapewnienie dostępu do szerokopasmowych łączy internetowych w bibliotece głównej i filiach, a także na zakup materiałów oraz prowadzenie projektów o charakterze edukacyjnym.

alt

Otrzymana dotacja pozwoliła na pokrycie kosztów dostępu do Internetu we wszystkich placówkach Krośnieńskiej Biblioteki Publicznej. Mieszkańcy Krosna mogą bezpłatnie korzystać z dostępu do sieci w godzinach otwarcia Biblioteki (w Bibliotece Głównej przy ul. Wojska Polskiego od 9:00 do 19:00).
Ponadto KBP proponuje zajęcia edukacyjne, zarówno dzieciom, jak i osobom starszym, z wykorzystaniem nowoczesnych technologii informatycznych.

alt

M.in. w Filii nr 4 odbywają się zajęcia uczące korzystania z Internetu oraz serwisu Krośnieńskiej Biblioteki Publicznej dostępne przez strony WWW, a także lekcje tematyczne w ramach Programu Nauczania Wartości z wykorzystaniem Internetu i zasobów multimedialnych; z kolei Filia nr 6 prowadzi warsztaty komputerowe dla seniorów, które mają na celu zapoznać uczestników z podstawową obsługą sprzętu komputerowego.

MMachowicz
Foto: kbp

1 komentarz

  • ewa5

    To bardzo cieszy,ten bezplatny dostep do internetu i praktycznie calodniowa mozliwosc korzystania z uslug i zbiorow biblioteki.Brawo i tak trzymac dalej.

    Zgłoś nadużycie ewa5 środa, 28, grudzień 2011 14:32 Link do komentarza

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Przeczytaj dodatkowo

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj