KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Ferie z plastyką, tańcem i śpiewem

Od 30 stycznia do 10 lutego 2012 roku w Regionalnym Centrum Kultur Pogranicza  trwały Artystyczne Ferie celem, których było zapewnienie dobrej zabawy dzieciom i młodzieży w czasie zimowej przerwy w szkole oraz rozbudzenie zainteresowań różnymi dziedzinami sztuki - plastyką, tańcem, śpiewem. Wszystko pod okiem instruktorów specjalistów.

REKLAMA


Zajęcia plastyczne obejmowały lepienie z gliny i plasteliny, warsztaty grafiki tradycyjnej, pierwsze kreski portretowania i zaczarowany świat papieru. Również miłośnicy tańca znaleźli w programie ferii coś dla siebie - zajęcia baletowe dla dzieci, szkołę tańca, taniec współczesny, hip – hop oraz taniec towarzyski. Dla miłośników śpiewu zorganizowano konkurs karaoke. Przez dwa tygodnie dyżurowała także Wesoła Świetlica, w której odbywały się zajęcia integracyjno – edukacyjne dla dzieci.

alt

W VII edycji konkursu tańca „Foka Dance”, wzięli udział soliści, duety oraz grupy prezentujące różne formy taneczne. Przedział wiekowy obejmował  dzieci i młodzież od 6 do 16 roku życia. Taneczne układy oceniane były w oparciu o kryteria doboru muzyki, opracowania choreograficznego i techniki wykonania. Najmłodszych widzów i ich rodziców Teatr Wielkie Koło im. Jacka Łabacza zaprosił w niezwykłą podróż w krainę magii i czarów czyli w „ Podróż do błękitnego zamku”. Jak co roku ferie w RCKP zakończył kolorowy Karnawałowy Bal Kostiumowy.

alt

Również w artKinie przy ul. Bieszczadzkiej 1 odbywały się artystyczno – integracyjne zajęcia dla dzieci podczas ferii. W poniedziałki, środy i piątki organizowano konkursy, quizy i zajęcia plastyczne, a następnie wyświetlano bajki.
 
Udział w codziennych zajęciach artystycznych w obydwu placówkach był bezpłatny, a dzieci twórczo spędziły wspólnie wolny czas. Do zobaczenia w przyszłym roku!

ab, rckp
Foto: Paweł Matelowski

  • autor: ab, rckp

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?