KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Czy 8 marca jeszcze obowiązuje?

Właściwie ten artykuł miał być poświęcony kontrowersyjnemu świętu, którego wigilia przypada w dniu, gdy piszę te słowa. Z tejże okazji krośnieńskie RCKP zorganizowało jednak genialny koncert Ryszarda Rynkowskiego, który zmienił priorytety mojego zamysłu.

REKLAMA


Oddać wypada honor Organizatorom tego eterycznego i barwnego widowiska, przesyconego przednim humorem i nostalgicznymi balladami przenoszącymi słuchaczy do krainy minionych chwil. Duże brawa! Mam wrażenie, że tęcza barw i znakomita jakość dźwięku, musiały się podobać zarówno wypełnionej do ostatniego niemalże miejsca widowni, jak i samemu Wykonawcy, który nie omieszkał wtrącić w swoje teksty dedykowanych naszemu miastu miłych, słownych wycieczek.

alt

Artysta po koncercie podpisywał swoje płyty co niewątpliwie, przedłuży pamięć o dzisiejszym dniu, a dla niektórych z nas pozwoli zrobić bardzo oryginalny prezent naszym najbliższym w święto, które przypisywane jest komunistycznej propagandzie.

Chciałem napisać o tym, o czym dzisiaj opowiedział nam Ryszard Rynkowski w interwałach między wykonywanymi piosenkami - wyraźnie patrzymy na ten zagoniony świat w podobny sposób. Pragnę w imieniu redakcji portalu Krosnocity.pl złożyć wszystkim Paniom, które przeczytają te słowa najmilsze z możliwych życzeń i wysłać do Was całe to ciepło, które zawarte było w utworach artysty, pogodę ducha i wielką porcję dobrego nastroju i optymizmu.

alt

Wychodzimy bowiem z założenia, że tak jak artysta zaznaczył, należy chwytać każdą chwilę i okazję, by nawet w tak banalnym dniu jak 8 marca, przekazać sobie coś dobrego, nawet jeden uśmiech, gdy brakuje nam środków , a jeszcze częściej, czasu na to, by kupić choćby skromny kwiatuszek.

Więc kiedy wstanie nowy dzień, gdy nadzieje obudzą się jak sny, przetrzyjmy oczy i bez względu na to,  gdzie jesteśmy ofiarujmy naszym Paniom, parę miłych słów i wierzmy, że dzięki nim będziemy mieli nowy - dobry, naprawdę dobry dzień. I cokolwiek, ktokolwiek by o tych słowach miał powiedzieć lub pomyśleć, niech za przyjemność jaką sprawiła mi osobiście ekipa krośnieńskiego Regionalnego Centrum Kultur Pogranicza, zapraszając nas na ten godny zapamiętania koncert, takie dobre dni, o których śpiewa Pan Ryszard, zdarzają się jej często. Bardzo dziękuję!

Marek Gransicki

 • autor: Marek Gransicki

4 komentarzy

 • ten obcy

  Proponuję sprawdzić na http://www.rckp.krosno.pl/fotogaleria.php?ida=225

  Zgłoś nadużycie ten obcy sobota, 17, marzec 2012 22:48 Link do komentarza
 • Dacio

  Ciekawy jestem tylko dlaczego nie dali Rynkowskiemu niedawno zakupionego fortepianu Yamaha tylko z tego co widzę na zdjęciu grał na tym Sommerfeld.. Grałem na nim wiele razy i ten fortepian ma dźwięk jak z d.... Oczywiście jest problem, jak trzeba wystawić instrument, to jak zawsze z wielką łaską.

  Zgłoś nadużycie Dacio sobota, 17, marzec 2012 22:12 Link do komentarza
 • waclaw

  Tak, koncert przedni! Rynkowski to prawdziwy artysta!

  Zgłoś nadużycie waclaw czwartek, 08, marzec 2012 11:37 Link do komentarza
 • Małgorzata Baranowska-Mika

  Bardzo dziekuję Panu za ciepłe, miłe slowa pod adresem RCKP. Zawsze staramy się nieść na nasza scenę te ulotne chwile wykreowane w królestwie sztuki, kiedy świat wydaje się być inny, może lepszy, może ciekwszy, a napewno inspirujący. Serdeczności - mbm

  Zgłoś nadużycie Małgorzata Baranowska-Mika czwartek, 08, marzec 2012 11:19 Link do komentarza

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?