KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register LoginZdrowo i kolorowo w powiecie

„Żyj zdrowo i kolorowo”, pod takim hasłem zorganizowany został I Powiatowy Piknik Artystyczny. 24 marca, w sobotnie przedpołudnie, sala artKina tętniła życiem. Prezentacje szkół ponadgimnazjalnych: LO w Jedliczu, ZS w Jedliczu, ZS w Iwoniczu i ZSG-H w Iwoniczu – Zdroju, doradztwo zawodowe specjalistów z Poradni Psychologiczno – Pedagogicznych Nr 1 w Krośnie i Miejscu Piastowym, pokaz ratownictwa medycznego, sztuk walki, występy zespołów muzycznych i tanecznych, to tylko niektóre z wielu atrakcji przygotowanych przez Starostwo Powiatowe w Krośnie w ramach imprezy.

REKLAMA


Uczestnikami Pikniku była młodzież gimnazjalna, szkół średnich wraz z opiekunami, nauczycielami i dyrektorami. Uczniowie mogli nie tylko miło spędzić wolny czas, ale przede wszystkim skorzystać z porad pracowników poradni, którzy przeprowadzili badania pod kątem predyspozycji zawodowych umożliwiające uczniom lepsze poznanie siebie i własnych zainteresowań, a poprzez to zwiększenie świadomości przy podejmowaniu decyzji edukacyjnych i zawodowych. Badania cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem.

alt

Wzięło w nich udział około 150 uczniów, którym udzielono także porad indywidualnych. Gimnazjaliści chętnie odwiedzali stoiska przygotowane przez swoich kolegów ze szkół średnich z terenu powiatu. Zainteresowani byli ofertą edukacyjną szkół, zajęciami pozalekcyjnymi, a także panującą atmosfera w danej placówce.

Powiatowy Piknik był okazją do podsumowania i rozstrzygnięcia konkursu literackiego „Rodzina receptą na kryzys”, zorganizowanego w ramach Narodowego Dnia Życia. Powiat krośnieński po raz trzeci włączył się w ogólnopolską kampanię promującą zdrowe relacje rodzinne oraz dostarczania pozytywnych wzorców i afirmowanie właściwych postaw. Trzeba podkreślić, że działania te wpisują się w przyjęty do realizacji Plan Edukacji Zdrowotnej w Powiecie Krośnieńskim na lata 2011 – 2012 „Życie mam tylko jedno”.

alt

Na konkurs wpłynęło 51 prac. Przewodniczący jury, Andrzej Szwast podsumowując poziom stwierdził, iż prace zaskakują dojrzałością i zachwycają sprawnością języka i formy. Odniósł się do każdej z nagrodzonych prac, życząc autorom w dalszej twórczości ,autentyczności i prawdy.

Nagrody rzeczowe i dyplomy laureatom  oraz podziękowania i słodkie upominki wszystkim uczestnikom konkursu wręczali starosta krośnieński Jan Juszczak, przewodniczący Komisji Oświaty, Kultury, Sportu i Turystyki i radny powiatu Marek Aftanas oraz Andrzej Szwast.

Gospodarz spotkania, starosta Jan Juszczak w swoim wystąpieniu przyznał, że nie spodziewał się tak dużej liczby uczestników – Pozytywnie zaskoczyliście mnie swoją obecnością. Jestem uradowany, że tak licznie zgromadziliśmy się na Powiatowym Pikniku Artystycznym. Gratuluję uczestnikom konkursu i dziękuję nauczycielom, którzy zachęcili swoich uczniów aby do niego przystąpili i podjęli ten niełatwy temat.podkreślił starosta. Chciałbym, aby oprócz wspólnej zabawy, ta idea wynikająca z przesłania spotkania, wzajemnej miłości i życzliwości, wzrastała. By ten dzisiejszy, wolny dzień, nie był stracony i abyście wynieśli z tego spotkania coś ważnego i podjęli mądre postanowienia i słuszne decyzje. I tego Wam życzę.

alt

Piknik uatrakcyjniły występy artystyczne, taneczne, wokalne, pokazy sztuk walki, w wykonaniu uczniów ze szkół prowadzonych przez powiat krośnieński.

Nie zabrakło również ważnych i wartościowych prelekcji, do których zaliczyć należy wykład Anity Pelczar z krośnieńskiej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej  na temat „Odświeżamy nasze miasta” oraz pokaz udzielania pierwszej pomocy przez ratownika medycznego Bartłomieja Wojewódkę. Zwieńczeniem Pikniku był koncert krakowskiego zespołu „Bluesmobile Band”.

alt

To grupa bluesowo - rockowa założona przez muzyków mających długi staż i doświadczenie estradowe. Od pięciu lat czynnie wspierają akcję profilaktyki antynarkotykowej. Podczas swoich koncertów propagują styl życia wolny od wszelkich używek. Ideą występu było uświadomienie młodym ludziom zagrożeń płynących z zażywania narkotyków czy picia alkoholu. Utwory przeplatane były osobistymi historiami na temat uzależnień i związanych z tym zagrożeń.

Lista osób nagrodzonych i wyróżnionych w konkursie literackim:

Miejsce I
1. Aneta Czenczek – „Dziękuję”,  kl. III, Miejski Zespół Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Krośnie, Gimnazjum nr 3

Miejsce II
2. Paweł Jakubik – „Następne zakochanie”, kl. III, Zespół Szkól Gimnazjalnych im. Św. Bpa J.S. Pelczara w Korczynie
3. Michał Fornal –„Papierówka” kl. III, Miejski Zespół Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Krośnie, Gimnazjum nr 3

Miejsce III
4. Dominika Muszyńska „Marzenia”, kl. II, Społeczne Gimnazjum w Rogach

Wyróżnienia
5. Anna Żychowska – „Poszukajmy recepty na kryzys”, kl. III, Społeczne Gimnazjum w Targowiskach
6. Martyna Ćwiąkała– „Spóźniona recepta”, kl. III, Publiczne Gimnazjum w Krościenku Wyżnym
7. Aleksandra Śliwka– „Bo rodzina jest najważniejsza...”, kl. III Zespół Szkół w Posadzie
8. Damian Moskal– „Docenić rodzinę”, kl. III Zespół Szkół Gimnazjalnych im. Św. Bpa J.S. Pelczara w Korczynie
9. Krzysztof Potoczny –  „Magia jednej rozmowy”, kl. III Zespół Szkół Gimnazjalnych im. Św. Bpa J.S. Pelczara w Korczynie
10. Jędrzej Habrat - „Półnelson”, kl. I Miejski Zespół Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Krośnie, Gimnazjum nr 3

 

Ewa Bukowiecka

  • autor: Ewa Bukowiecka

2 komentarzy

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?