KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Tranzyt Wenus - spektakl

Już 21 kwietnia 2012, na deskach Regionalnego Centrum Kultur Pogranicza wystąpi Kielecki Teatr Tańca ze spektaklem TRANZYT WENUS, spektaklem łączący w sobie balet, taniec jazzowy i współczesny.

REKLAMA


alt

Wszechświat…

Słońce - Księżyc, Wenus - Mars. Te ciała niebieskie w kulturach wielu cywilizacji najczęściej symbolizują przeciwieństwa, a wyłaniające się z tych przeciwieństw napięcia są powodem do tworzenia symboliki mistycznej, religijnej, artystycznej. W centrum naszego przedstawienia odnajdujemy Wenus.

alt

Ciągły ruch planet naszego układu słonecznego w powtarzalnym rytmie wchodzi w fazy szczególne, kiedy to możemy być świadkami wyjątkowej ich konfiguracji. Od milionów lat Wenus wędruje po swojej orbicie, by raz na jakiś czas znaleźć się dokładnie pomiędzy Słońcem i Ziemią. Dawniej w wyobrażeniach astrologów, to położenie Wenus rozpoczynało nowy czas, nowy etap, ale również mogło skutkować unicestwieniem tej symbolizującej miłość planety. Dziś wiemy, że nie ma dla wędrującej Wenus takiego zagrożenia. Daty 6 czerwca 2012 roku  i 11 grudnia 2117 to dni magicznego momentu przejścia Wenus przez tarczę Słońca. Będziemy świadkami emocjonującego widoku…

alt

Ta wyjątkowa chwila w życiu Wenus stała się dla choreografów inspiracją do stworzenia spektaklu ukazującego zagrożoną utratą miłości harmonię Wszechświata: Wenus nie pozostaje sama w walce o własne istnienie. Jej największy sprzymierzeniec – Słońce, nieustannie walczy o jej przetrwanie z zajadłym przeciwnikiem Marsem - walecznym, niszczycielskim i pełnym zła. Kto wygra? Jak skończy się ten odwiecznie powtarzający się Tranzyt Wenus?

alt

Taneczna forma spektaklu zbudowana jest z połączenia różnych dziedzin tańca scenicznego (balet, taniec jazzowy, taniec współczesny) i nowych styli pop kulturowych (hip hop). Ta różnorodność pozwala zdaniem choreografów uzyskać szersze możliwości wyartykułowania tańcem skrajności uczuć: budującej miłości i niszczycielskiej nienawiści.

alt

Choreografia: Stacy Boeddeker i Richard Palomino
Scenografia: Grzegorz Pańtak
Kostiumy: Stacy Boeddeker
Wizualizacje: Richardo Palomino

OBSADA
Wenus – Ewelina Kubot
Słońce – Grzegorz Pańtak
Ziemia – Małgorzata Ziółkowska
Mars – Bartłomiej Łącki
Jowisz – Michał Stoch
Saturn – Barbara Karol
Uran – Alicja Horwath – Maksymow
Neptun – Rafał Zubrzycki
Pluton – Dawid Matlak
Merkury – Bartosz Wójcik
Mgławica – Anna Kmiecik
Księżyce Wenus – Judith Kowalczyk, Katarzyna Skrzyniarz
Gwiazdy – Anna Podolska, Aleksandra Zatorska, Nina Lach, Ewelina Barwicz, Dawid Kwarciany
Miłość Merkurego – Monika Kuc

Spektakl odbędzie się w ramach XI Krośnieńskich Dni Tańca, 21 kwietnia 2012 o godzinie 18:00 w Sali Regionalnego Centrum Kultur Pogranicza przy ul. Kolejowej 1. Bilet w cenie 30 zł normalny oraz ulgowy 20 zł.

rckp, ktt
Foto: M.Boruń, (kkt)

  • autor: rckp, ktt

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?