KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

„Pojechany łikend” w CDS

Centrum Dziedzictwa Szkła pojawi się w telewizji TVN Turbo. Początkiem tygodnia w CDS gościła ekipa telewizyjna realizująca program pt. „Pojechany łikend”. Zdjęcia do jednego z odcinków „łikendu” trwały kilka godzin. Emisja zaplanowana jest na sierpień. Tymczasem już jutro CDS uczestniczyć będzie w „Świet(l)nym Mieście”, przypominamy program imprezy!

REKLAMA


alt

„Pojechany łikend” to program Michała T. Łukasiewicza – prezentera i producenta TVN Turbo związanego z TVN od początku istnienia stacji. Program emitowany jest na antenie TVN Turbo oraz platformie Onet.pl. Był wielokrotnie nagradzany w kategorii filmów oraz programów turystycznych i podróżniczych. Jego ideą jest pokazanie, że warto zwiedzać, poznawać kraj i świat w sposób niestandardowy, jak również udowodnienie, że o każdej porze roku można niecodziennie spędzić czas, poznać niezwykłych pasjonatów, a w każdym miejscu znaleźć coś ciekawego.

alt

W krośnieńskim Centrum Dziedzictwa Szkła bohaterowie programu, oprócz zwiedzania obiektu, wcielili się w rolę hutników i pod opieką zespołu hutniczego CDS wykonali kufel oraz kieliszek. Próbowali także własnych sił w obróbce i zdobieniu szkła oraz eksperymentowali w sali „szkła w fizyce”.

Nowa edycja programu, w której znajdzie się odcinek nakręcony w Centrum Dziedzictwa Szkła, emitowana będzie od 8 sierpnia w środy o godz. 17.30 na antenie TVN Turbo. O dokładnej emisji materiału zawierającego ujęcia z CDS będziemy informować.

Tymczasem już jutro (29 lipca) odbędzie się „Świet(l)ne miasto” – duża impreza dla mieszkańców i turystów związana z upamiętnieniem zapalenia pierwszej lampy naftowej przez Ignacego Łukasiewicza. W tym roku w program wpisuje się również CDS. Zaplanowano między innymi pokaz 3D MAPPING i koncert gitarowy.

W bogaty program uroczystości włączyło się wiele firm i instytucji. Z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie, zapraszamy do zapoznania się z programem i do wspólnej zabawy w „Świet(l)nym mieście”.

cds/red.
Fot. Łukasz Jaracz,  arch. cds

 • autor: Piotr Dymiński

7 komentarzy

 • x

  Stokrotko chwała za to, ze w Krosnie się cos dzieje, ale .... w tym ogromnym przedsięwzięciu bierze udział ogromna rzesza ludzi, nie tylko z CDS, np wieża Farna oblegana była do późnych godzin nocnych, operator dźwieku ten sam pan Krzysiek od lat, zapowiadacz pan Staszek i wielu innych, choćby wczorajszy Teatr na bruku, czy lampiony tworzące wspaniałe widowiska i imprezy, a tu co drugi atrykuł ilustrowany zdjęciami tych samych hutników,którzy szukają pracy w upadających hutach by dorobić do tego co dostają w CDS ...........takie jest życie i dziennikarska solidność i wymagamy, by czytając artykuł dowiadywać się o czymś nowym, nie ciagle o tym samym "odgrzewany kotlet" się przejada i tyle na ten temat ode mnie.

  Zgłoś nadużycie x poniedziałek, 30, lipiec 2012 14:32 Link do komentarza
 • rea-lista

  Choćby co robili, jak się nie starali to i tak się to sam ten twór nie utrzyma. To CDS to UTOPIA.
  Podatnik będzie rypał na to...

  Zgłoś nadużycie rea-lista poniedziałek, 30, lipiec 2012 12:48 Link do komentarza
 • stokrotka

  y. o co Ci chodzi bo nie rozumiem ? CDS to też ludzie, którzy tam pracują. Chyba logiczne że to oni robią. Przecież redakcja nie będzie wymieniać nazwisk każdego pracownika. A do x, jakie to ma znaczenie czy reklama czy nie. Jest wydarzenie to się go promuje i o nim pisze. Później ludzie powiedzą że nic się w Krośnie nie dzieje.

  Zgłoś nadużycie stokrotka niedziela, 29, lipiec 2012 15:32 Link do komentarza
 • y

  CDS..... i CDS... a tak przy okazji jest impreza organizowana przez kogo, kto tym zawiaduje, bo nie CDS. CDS sie tylko załapało, przykleiło jak wielu innych, a kto haruje organizując droga redakcjo?

  Zgłoś nadużycie y niedziela, 29, lipiec 2012 14:23 Link do komentarza
 • wojj76

  To dobrze. Bedzie mozna wykorzystac te doswiadczenia przy kolejnym, bardziej ekonomicznie uzasadnionym projekcie. Tak trzymac.

  Zgłoś nadużycie wojj76 sobota, 28, lipiec 2012 23:10 Link do komentarza
 • x

  Czy CDS wykupił u Was reklamę, że tak mu maścicie w co drugim artykule? W Krośnie wiele się dzieje oprócz tego, są ciekawe spotkania, ciekawe inicjatywy, ciekawe zdarzenia niekoniecznie te z kroniki policyjnej, ciekawi ludzie ze swoimi pasjami, hobby, konikami i bzikami.... warto do nich dotrzeć i póki żyją o nich napisać. Warto przybliżając historię Krosna napisać i historii uliczek, o ich mianach i nazwach, o ciekawych domach i obiektach historycznych, a CDS niech pracuje na swoją markę, bo póki co tłumów zwiedzających nie widać, a może są za drodzy, a może zadufani w swojej nieomylności ???

  Zgłoś nadużycie x sobota, 28, lipiec 2012 20:56 Link do komentarza
 • jur

  Super impreza po całości!

  Zgłoś nadużycie jur sobota, 28, lipiec 2012 18:22 Link do komentarza

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?