KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Jazz session przy hutniczym piecu

W najbliższą sobotę w pracowni hutniczej Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie wystąpi duet Bohater & Styla. Koncerty muzyków to zaskakujące jazz sessions z domieszką wierszy, odrobiną rapu, coverami w zaskakujących wykonaniach i… bitwą gitary z wiertarką.

REKLAMA


alt
Fot. archiwum Bohater & Styla | www.facebook.com

Koncert duetu Bohater & Styla odbędzie się w ramach projektu Kulturalny Piec. Podczas dotychczasowych spotkań w pracowni rozbrzmiewały dźwięki rocka i bluesa. 11 sierpnia usłyszeć można będzie jazz. Wzorem poprzednich spotkań z Kulturalnym Piecem w godzinach wieczornych (19.00-21.30) obowiązywać będą happy hours, czyli 50% zniżka na zwiedzanie obiektu. O 22.00 zaplanowano także powtórkę pierwszej części 3-d mappingu. Sobotnia projekcja na elewacji Centrum to ukłon w stronę tych, którzy jeszcze nie widzieli multimedialnej opowieści. Premiera drugiej części zaplanowana jest na 25 sierpnia.

Za dwa tygodnie w Centrum Dziedzictwa Szkła wystąpi Teddy Jr. – holenderski artysta, muzyk i performer, wraz ze swoim krakowskim zespołem. Folkowo-rockowy koncert ma być osobliwym muzycznym spektaklem i dostarczyć sporej dawki energii.

alt
Duet Bohater & Styla to bardzo żywiołowe i zaskakujące jazz session (Fot. materiały prasowe)

Bohater & Styla
Nie jest to kolejny stricte jazzowy koncert. Projekt można śmiało nazwać nowością nie tylko na polskiej scenie. To zderzenie gitary Ryszarda Feliksa Styli – jednego z najbardziej wszechstronnych polskich gitarzystów, od ponad 30 lat współtworzącego krakowską scenę jazzową – z  wokalem (i wiertarką) Bohatera (Pawła Dróżdża) – wokalisty, autora tekstów, aktora, gitarzysty, kompozytora. Dzięki połączeniu olbrzymiego doświadczenia Ryszarda z energią i pomysłami Bohatera duet stworzył swój indywidualny styl.

alt
Fot. archiwum Bohater & Styla | www.facebook.com

Koncerty są mocno improwizowane i żywiołowe. Jest jazz, wiersze, rap, covery w zaskakujących wykonaniach i bitwa gitary z wiertarką. Dużym walorem są mocne teksty Bohatera. Muzycy są bardzo dobrze przyjmowani przez publiczność, zarówno młodą jak i zaawansowaną. Duet jest często zapraszany do innych projektów. W 2011 roku artyści stworzyli m.in. muzykę do spektaklu Jarosława Tochowicza „Rura" (adaptacja opowiadania Sławomira Mrożka) i wierszy Jana Polkowskiego.

11 sierpnia 2012, godz. 22.15, pracownia hutnicza CDS (poziom -4)
Cena – 20 zł / os (w cenie zwiedzanie obiektu)
Liczba miejsc ograniczona. Rezerwacje w recepcji lub pod numerem telefonu 13 44 400 31

di, (cds)

  • autor: di, (cds)

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?