KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Energiczny koncert Holendra i niezwykłe warsztaty w CDS

W sobotę 18 sierpnia w pracowni hutniczej Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie zagra Teddy Jr – holenderski artysta, muzyk i performer. Wieczorem obowiązywać będą Happy Hours, czyli promocyjne ceny na zwiedzanie obiektu, a na dziedzińcu pokazana zostanie ostatnia przed premierą nowego odcinka powtórka 3d-mappingu. W tym dniu Centrum zorganizuje także warsztaty kreatywnego recyklingu włączając się w Festiwal Kultury Miejskiej.

REKLAMA


alt
Teddy Jr to gwarancja energicznego i absorbującego show (fot. materiały prasowe)

Koncert formacji Teddy Jr. odbędzie się w ramach projektu Kulturalny Piec. Wystartował on 21 lipca i łączy koncerty przy hutniczym piecu, pokazy 3d mappingu oraz prezentacie produkcji szkła. Ostatni występ krakowskiego jazzowego duetu Bohater & Styla został znakomicie przyjęty przez publiczność, która oprócz rdzennie jazzowych dźwięków usłyszała m.in… wiertarkę. Była ona częścią instrumentarium i doskonale wkomponowała się w charakter i atmosferę pracowni hutniczej.

W najbliższą sobotę z hutniczego podestu rozbrzmiewać będą dźwięki folkowej odmiany rocka w wykonaniu Teddy Jr. Holenderski artysta oraz jego krakowski zespół dali się poznać szerokiej publiczności poprzez udział w trzeciej edycji programu Must Be The Music. Tylko Muzyka. Ich koncerty charakteryzują się ogromną energią udzielającą się publiczności. Zespół zagra przy piecu o godz. 22.15. Bilety w cenie 15 zł (przedsprzedaż) oraz 20 zł (w dniu koncertu) można kupić w recepcji Centrum przy ulicy Blich 2.

alt

Happy Hours po raz ostatni
Wzorem poprzednich spotkań z Kulturalnym Piecem w godzinach wieczornych (19.00-21.30) obowiązywać będą happy hours, czyli 50% zniżka na zwiedzanie obiektu. Oferta ta, ciesząca się bardzo dużą popularnością turystów, obowiązywać będzie po raz ostatni w sierpniu. Na 22.00 zaplanowano także powtórkę pierwszej części 3-d mappingu. Sobotnia projekcja na elewacji Centrum będzie ostatnią prezentacją znanego materiału przed premierą nowego odcinka, która odbędzie się 25 sierpnia.

Szklane prze-twory
Jeszcze jedną atrakcją będą warsztaty kreatywnego recyklingu. Odbywające się na tarasie Centrum stanowić będą część trwającego dwa dni Festiwalu Kultury Miejskiej. Zajęcia są wyrazem niecodziennego podejścia do recyklingu, dzięki któremu z butelki, żarówki czy słoika – szkła o przeznaczeniu użytkowym, zostaną stworzone przedmioty dekoracyjne, w pełni unikatowe, mające nie tylko nowy kształt, ale i zastosowanie. W czasie warsztatów wykorzystane zostaną takie techniki jak malowanie, grawerowanie, witraż, piaskowanie, decoupage, doklejanie czy asamblaż.

alt
Dzięki warsztatom zwykły przedmiot użytkowy może zyskać zupełnie nowe oblicze (fot. materiały prasowe)

Udział w warsztatach jest bezpłatny. Osoby chcące wziąć w nich udział muszą przynieść własny szklany przedmiot (butelkę, żarówkę, słoik, szklankę itp.) - materiały, narzędzia oraz wszelką pomoc w zakresie wykonania zapewnia Centrum Dziedzictwa Szkła.

Tego typu warsztaty od kilku lat stają się coraz bardziej popularne na świecie. Zawsze przynoszą zaskakujące efekty w postaci oryginalnych projektów. My także wiążemy z nimi spore nadzieje i spodziewamy się unikatowych wzorów. Warto przyjść i wziąć w nich udział, zwłaszcza, że wszystko czego potrzebujemy, to zwykła butelka czy słoik. Reszta to kwestia wyobraźni i fantazji – zachęca Stefan Dziadosz, prezes Centrum Dziedzictwa Szkła.

Szklane prze-twory. Warsztaty kreatywnego recyklingu.
18 sierpnia 2012 r. godz. 18:00 - 20:00

Taras Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie (ul. Blich 2). Wstęp z własnym szklanym przedmiotem.

Teddy Jr.
Teddy Jr. , to holenderski artysta, muzyk i performer. Razem ze swoim krakowskim zespołem łączą muzykę folk i grunge przy pomocy instrumentów akustycznych takich jak wiolonczela, mandolina, gitara, akordeon oraz walizka. Od wiosny 2009, Teddy Jr. przemierzył Holandię (gdzie występował m. in. jako suport zespołu New Model Army, Francję i Niemcy, by w końcu osiąść w Polsce. Publiczności w kraju dał się poznać poprzez udział w 3 edycji programu „Must Be The Music. Tylko Muzyka”, w której dotarł do półfinału. W swoim dorobku zespół posiada support przez koncertem Petera Gabriela w Oświęcimu. Podczas występów zespół tworzy wspólnie osobliwy spektakl, w którym publiczność aktywnie uczestniczy. Teddy Jr. jest bardzo energiczny i absorbujący, mimo iż w tekstach piosenek poruszana takie aspekty jak rozczarowania życiem i miłością, strach, samotność, oraz wyraża krytykę dzisiejszego społeczeństwa.

alt
Teddy Jr. wraz z zespołem (fot. materiały prasowe)

18 sierpnia 2012, godz. 22.15, pracownia hutnicza CDS (poziom -4)
Cena – 15 zł / os (przedsprzedaż – do piątku 17 sierpnia 2012)
20 zł / os (w dniu koncertu)
Liczba miejsc ograniczona. Rezerwacje w recepcji lub pod numerem telefonu 13 44 400 31

di, (cds)

  • autor: di, (cds)

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?