KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

II Oficjalne Spotkanie Pojazdów Zabytkowych

Parada zabytkowych pojazdów przez miasto, puchary dla najlepszych i pamiątkowe naklejki ze zlotu. To wszystko już w najbliższą niedzielę, 9 września br., o godzinie 15:00 na Krośnieńskim Rynku. Zapraszamy na II Oficjalne Spotkanie Pojazdów Zabytkowych!

REKLAMA


alt

Na zlocie będzie można podziwiać takie samochody jak: Fiat 125p, Fiat 126p, pojazdy marki Ford, Mercedes, Warszawa, Volkswagen, Trabant oraz Zastawa Skoda, BMW, a nawet EMW. Do Krosna przyjadą jak zawsze pełną ekipą miłośnicy motoryzacji z Jasła, Dębicy oraz z Jarosławia.

Przypomnijmy:
I Oficjalne Spotkanie Pojazdów Zabytkowych w Krośnie odbyło się 24 czerwca br., na parkingu przy ulicy Legionów.
W samym Krośnie na tak zwanych „żółtych blachach” (pojazd, który na podstawie odrębnych przepisów został wpisany do rejestru zabytków lub ujęty w centralnej ewidencji dóbr kultury) jest około 20 samochodów. Są to przeróżne auta, począwszy od Fiata 125p, po Warszawę, Mercedesa, Cadillaca, Forda, Volkswagena, Wartburga, Skodę, Dodge czy EMW.

alt

Najstarszym autem zarejestrowanym w Krośnie z 1936 roku produkcji jest samochód DKW.
W samym powiecie krośnieńskim można spotkać o wiele więcej zabytkowych pojazdów, które jeszcze do tej pory nie zostały wpisane do rejestru zabytków i jeżdżą na tradycyjnych tablicach rejestracyjnych.

Zainteresowanie zlotem jest duże. Gościmy pojazdy z Rzeszowa, Sanoka, Jasła, Ustrzyk Dolnych i oczywiście z naszych okolic – mówią organizatorzy.

alt

Skąd pomysł na krośnieńskie zloty? Jakub Krzanowski, jeden z organizatorów opowiada krótko: Gdy byłem z kolegą na jednym ze zlotów ogólnopolskich, wpadłem na pomysł, żeby robić takie spotkania w Krośnie. Pomysł był strzałem w dziesiątkę.

Jak podkreślają „zabytkomaniacy”, te auta mają duszę i szczególnie ważne są dla tych, którzy posiadają je od początku w swojej rodzinie. To bardzo ważna pamiątka, z którą związane są wspomnienia, niekiedy po pradziadkach, a czasem nawet i po trzecim pokoleniu.

alt

Organizatorzy poszukują sponsorów, aby móc na stałe i z dużym rozmachem wpisać „Zlot Pojazdów Zabytkowych” w kalendarz wydarzeń miasta. W planach jest również zorganizowanie ogólnopolskiego zlotu właśnie w Krośnie, co wiąże się z dużym wkładem finansowym i zapleczem logistycznym.

Przyjdź i zobacz najsłynniejsze egzemplarze XX wieku! Skórzana tapicerka, drewno i uroczy kształt, który już nigdy nie wyjedzie z fabryki - to wszystko już 9 września 2012 na Krośnieńskim Rynku o godzinie 15:00. Mamy nadzieję, że dobra aura dopisze. W przypadku deszczu, zlot się nie odbędzie.

alt

red.
Fot. Łukasz Jaracz

 • autor: red.

3 komentarzy

 • Rob^

  Szkoda tylko że dowiedziałem się o tym zlocie przy okazji niedzielnej kawki na krośnieńskim rynku ;)

  Zgłoś nadużycie Rob^ poniedziałek, 10, wrzesień 2012 12:34 Link do komentarza
 • A

  Chylę czoła przed organizatorem, bo zlot udał się znakomicie. Widać jak sie chce, to można zrobić coś wspaniałego. Brawo Jakub ! Czekamy na kolejne zloty !

  Zgłoś nadużycie A poniedziałek, 10, wrzesień 2012 02:00 Link do komentarza
 • Paweł11111

  gorąco polecam niesamowita organizacja i zaangazowanie.............. polecaaaaammmmmm

  Zgłoś nadużycie Paweł11111 sobota, 08, wrzesień 2012 17:30 Link do komentarza

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?