KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Miasto Szkła według Kreta

Prezenter telewizyjny i podróżnik Jarosław Kret odwiedził Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie. Bodaj najbardziej znany „pogodynek” nagrywał w obiekcie zdjęcia do swojego programu pt. „Polska według Kreta”. Od zespołu hutniczego Centrum otrzymał na pamiątkę szklaną figurkę krecika, którą sam pomógł wykonać. Emisja programu z krośnieńskim obiektem w roli głównej już 9 września.

REKLAMA


Choć Jarosław Kret znany jest przede wszystkim jako prezenter pogody (w 2012 r. otrzymał Telekamerę w kategorii „prezenter pogody”), od kilku lat aktywnie działa na polu podróżniczym. W trakcie swoich wypraw zwiedził znaczną część kuli ziemskiej, a swoje dotychczasowe wrażenia opisał w trzech książkach. Kret równie chętnie odkrywa turystyczne atrakcje Polski.

Najciekawsze miejsca odwiedza wraz z ekipą telewizyjną, kręcąc swój autorski program pt. „Polska według Kreta”. Emitowany jest on w niedzielne poranki przez stację TVP Info, ciesząc się największą oglądalnością wśród programów o tematyce podróżniczej. W dniach 25-26 sierpnia prezenter odwiedził Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie.

alt
„Pogodynek” próbował własnych sił w malowaniu bombek (Fot. arch. CDS)

Zdjęcia do odcinka o Centrum trwały kilka godzin. W ich trackie ekipa filmowa dokładnie poznała obiekt oraz jego atrakcje. Najwięcej czasu pochłonęły ujęcia w pracowni hutniczej oraz w sali warsztatów obróbki szkła, w których Kret spróbował czynnego uczestnictwa w tworzeniu szkła. Ogromny podziw ekipy filmowej wzbudził także sobotni pokaz 3d-mappingu, który odbył się w ramach realizowanego przez CDS projektu Kulturalny Piec. Jego fragmenty zostały zarejestrowane i znajdą się w materiale o Centrum. Przed wyjazdem, „pogodynek” otrzymał na pamiątkę szklanego krecika, którego sam pomógł wykonać.

Z obiektu wywiózł mnóstwo wrażeń i miłych wspomnień. Cóż to za fenomenalne miejsce! Jeśli jednak ktoś powie, że to zasługa jedynie szkła, odpowiem, że nie. Nie, to miejsce jest fenomenalne dzięki pomysłowości i poświęceniu ludzi, którzy CDS tworzą – napisał w księdze pamiątkowej Kret.

alt
Jarosław Kret w formujący szkło metodą tzw. wydmuchiwania (Fot. arch. CDS)

W trakcie pobytu w Krośnie ekipa filmowa odwiedziła także Wieżę Farną oraz ekspozycję szkła w Muzeum Podkarpackim. Emisja odcinka „Polski według Kreta” z Centrum Dziedzictwa Szkła w roli głównej już 9 września o godz. 9.00 na antenie TVP Info.

di, (cds)

  • autor: di, (cds)

1 komentarz

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?