KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

"Karpackie Klimaty" pełne kwiatów

Dzięki konkursom „Słoneczniki na patyki” i „Rodzinne malowanie” tegoroczna edycja festiwalu „Karpackie Klimaty” była dodatkowo wzbogacona o kwiaty. Autorzy najpiękniejszych, ręcznie wykonanych słoneczników i prac plastycznych otrzymali m. in. vouchery i bilety do kina. Organizatorem konkursów był patron festiwalu – biuro podróży Why Not HOLIDAYS.

REKLAMA


Festiwal Kultur Pogranicza „Karpackie Klimaty” co roku przyciąga tłumy turystów oraz mieszkańców regionu do Krosna. Dzięki wspólnemu biesiadowaniu, degustacji aromatycznych trunków i tradycyjnych potraw karpackich, goście festiwalu poznają smaki wieloetnicznego pogranicza.

alt

Urozmaicenie tegorocznej edycji imprezy stanowiły konkursy „kwiatowe”. W pierwszym z nich: „Słoneczniki na patyki”, zwyciężyła Izabela Kicińska. Autorka najpiękniejszego słonecznika wygrała  voucher o wartości 2 tys. zł na dowolną podróż z oferty biura Why Not HOLIDAYS. Laureatka drugiego miejsca – Małgorzata Szczurek, otrzymała zaproszenie na rodzinny obiad w restauracji „Buda” w Krośnie. Dla autorów wyróżnionych prac organizatorzy przygotowali upominki od Regionalnego Centrum Kultury Pogranicza.

Drugi z konkursów – „Rodzinne malowanie” – polegał na wykonaniu najpiękniejszego rysunku kwiatu słonecznika. Pierwsze miejsce zdobyli Monika Wojdyła i jej syn Eryk, którym w nagrodę wręczono bilety dla całej rodziny. Zdobywcy drugiego miejsca – Aleksandra Kosztyła z bratem – otrzymali rodzinną grę edukacyjną. Ostatnie miejsce na podium przypadło w udziale Gabrieli Opyd-Pacule i jej córce Angelice, które nagrodzono koszem słodyczy.

Tegoroczne „Karpackie Klimaty” miały być pełne kwiatów i dzięki uczestnikom naszych konkursów tak właśnie było – ocenia Łukasz Szuba, dyrektor marketingu biura podróży Why Not HOLIDAYS. – Festiwal to święto wszystkich, którzy uwielbiają dobrą zabawę. Dzięki ręcznie wykonanym słonecznikom i rysunkom kwiatów było jeszcze bardziej radosne niż zwykle – dodaje.

Ostatnia edycja Festiwalu Kultur Pogranicza „Karpackie Klimaty” odbyła się w dniach 31 sierpnia – 2 września. Festiwal, który ma na celu promocję karpackich tradycji, jest organizowany w Krośnie już od 8 lat.

Tomasz Biegański
Fot. Łukasz Jaracz

  • autor: Tomasz Biegański

1 komentarz

  • x

    Rynek tetnił zyciem, dla kazdego było coś ....a wczoraj .... wczoraj cicho wszędzie, głucho i nawet światła oszczędniejsze. Krono to piekne miasto, lud Krosna i okolic lubi i umie się bawić i tylko żal, że tak rzadko ożywa Rynek. Zachwyciła mnie podświetlona kamienica, która w dzień nie jest tak okazała i piękna/ ta w której powstała ta kawiarenka z kawami świata/ od kamieni odbijała sie gama świateł/ dziś już wygaszonych/, ciekawa była też fontanna na placu przed PWSZ / dziś już też zwinięta/. "Cicho wszędzie, głupio wszędzie, co to będzie, co to będzie, jak posnęli na urzędzie".

    Zgłoś nadużycie x sobota, 08, wrzesień 2012 18:50 Link do komentarza

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?