KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Silvan Zingg na Galicji Blues

Tegoroczna GALICJA gości gwiazdę pierwszej bluesowej wielkośći, charyzmatycznego pianistę SILVANA ZINGGA. Koncert  już w niedzielę 16.09.2012 o  godzinie 19.00. Bilet 30 zł.

REKLAMASilvan Zingg pochodzi ze Szwajcarii, gdzie od 2002 roku, w Lugano organizuje międzynarodowy festiwal Boogie Woogie transmitowany przez TV Station BBC Word na całym świecie.

Przy okazji wspólnego koncertu w Sali Kongresowej w Zurychu legenda Rock’n’Rolla Chuck Berry powiedział z entuzjazmem o swoim pianiście: „Silvan gra jak gdyby pochodził z St. Louis – mógłby być moim bluesowym bratem”.

alt

Styl Silvana charakteryzuje się swingującą energią połączoną z imponującą wirtuozerią. Jego repertuar zawiera ponad sto tytułów obejmującego boogie woogie, wrażliwego bluesa oraz klasyczny jazz.

Silvan Zingg „Ambasador Boogie Woogie” zaczął swą przygodę z muzyką już jako mały chłopiec. Zaraz po ukończeniu uniwersytetu rozpoczął swą rzeczywistą karierę muzyczną. Jego talent i zamiłowanie do muzyki pozwoliły mu na podróże po całym świecie. Koncertował w ponad 30-tu krajach (w Europie, USA, Rosji, Azji i na Bliskim Wschodzie).

Krytycy opisali go jako wyjątkowego pianistę dzięki jego technice i radosnemu usposobieniu. Silvan Zingg koncertował z legendami takimi jak Chuck Berry, Ray Charles, Kathie Webster, Sammy Price, Memphis Slim, Champion Jack Dupree, Tito Jackson, Michel Petrucciani, Pinetop Perkins. Zaproszenie od Claude Nobs na Festiwal Jazzowy w Montreux było spełnieniem jego marzeń. Koncertował wtedy ze światowymi sławami, tj. B.B. King i Carlos Santana. Jego przebój „Dancing The Boogie” oglądnęło na Youtube ponad 3.5 miliona osób.

Przeczytaj także: Karnawałowe Koncerty Charytatywne - Silvan Zingg w Krośnie

rckp

  • autor: rckp

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?