Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

Ciemny Las – sztuka o emigracji w RCKP

Regionalne Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie serdecznie zaprasza na niezwykłą aranżacją Macieja Patronika, spektakl „Ciemny las”, który został zrealizowany w Sanoku – jednym z grodów Podkarpackiego Trójmiasta

REKLAMAPremiera „Ciemny las” wg Andrzeja Stasiuka już 19 września (środa), o godzinie 19.00 na deskach Regionalnego Centrum Kultur Pogranicza przy ul. Kolejowej 1.

alt

Spektakl jest niezwykłą aranżacją Macieja Patronika, który przed laty wyjechał do Paryża, gdzie zawodowo związał się z teatrem i filmem. Wakacyjny pobyt w rodzinnym Sanoku, urok wyobraźni literackiej Stasiuka, zamysł przeprowadzenia warsztatów teatralnych – złożyły się na niepowtarzalne wydarzenie artystyczne. Reżyser do współpracy w projekcie zaprosił Erica Veschi, paryskiego choreografa. Nakłonił do udziału w sztuce osoby z różnych środowisk m.in. dzieci z domu dziecka, studentów, bezrobotnych, zaś  główną kobiecą rolę powierzył Barbarze Kurzaj, aktorce dobrze znanej szerokiej publiczności z roli w serialu „ Barwy szczęścia”.

alt

Czas wydarzeń dramatu Stasiuka „Ciemny las" prowadzi nas w 2030 rok, w środowisko  wymierającego społeczeństwa Zachodu i napływających robotników ze Wschodu. Wszechobecni  Chińczycy klonują ludzi i sprzedają ich do pracy.

alt

Sztuka jest tragifarsą z silnymi elementami krytyki społecznej, nieco lewicującej, bardzo mrocznej. Stasiuk wykorzystał w dramacie jedną z teorii rozwoju cywilizacji, według której ludzie w toku ewolucji podzielą się na długowiecznych, zdrowych, bogatych i sprawujących władzę panów oraz tanią siłę roboczą. Ten dziwny świat przełożony na język sceny zachwycił sanocką publiczność i trzykrotnie został zrealizowany przy nadkompletach widowni. Mamy nadzieję, że i dla Państwa, w Krośnie, będzie ciekawym doświadczeniem teatralnym.

alt

Bilety można nabyć w kasie RCKP przy ul. Kolejowej 1 oraz poprzez rezerwację telefoniczna lub mailową: tel. 13 432 18 98 wew. 159, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

(rckp)
Fot. Daniel Michalkiewicz

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Przeczytaj dodatkowo

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj