KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Festiwal im. Jana Kiepury - Przystanek Krosno

Już niedługo za sprawą Festiwalu im. Jana Kiepury nasze miasto gościć będzie znakomitych śpiewaków, muzyków i tancerzy. Gala odbędzie się 16 marca 2013 r. w Hali Sportowo - Widowiskowej MOSiR. Gospodarzem będzie Bogusław Kaczyński, znany dziennikarz, publicysta i krytyk muzyczny. Swymi opowieściami przybliży krośnieńskiej publiczności świat opery, operetki i musicalu.

REKLAMA


alt
Fot. kiepurafestival.pl

Festiwal im. Jana Kiepury zorganizowany został po raz pierwszy w 1967 roku. Jego charakter obejmuje prezentacja największych dzieł operowych, operetkowych, spektakli baletowych i teatralnych.

Festiwal rozpoczął w sezonie 2012/2013 kolejny rozdział swojej działalności. Odbywa się w formie Przystanków, nie w jednym miejscu (Krynica-Zdrój) jak było dotychczas, ale w różnych większych i mniejszych miastach w kraju i zagranicą.

alt
Fot. kiepurafestival.pl

Zamiast przyjeżdżać na nasze zaproszenie, my przyjedziemy do Państwa ze znakomitymi gwiazdorami sceny muzycznej i Orkiestrą Straussowską „Obligato” z Krakowa pod dyrekcją ulubieńca publiczności - Jerzego Sobeńko. – mówi Bogusław Kaczyński, Gospodarz Festiwalu im. Jana Kiepury.

W programie usłyszymy fragmenty słynnych dzieł oraz piosenki z repertuaru Jana Kiepury. Podziwiać będziemy arie, duety i sceny zbiorowe z Barona cygańskiego, Nocy w Wenecji, Księżniczki czardasza, Krainy uśmiechu, Ptasznika z Tyrolu, Wesołej Wdówki oraz Brunetki, blondynki, Ninon a także O sole mio... czyli dla każdego coś miłego.

alt

Na Europejski Festiwal im. Jana Kiepury - Przystanek KROSNO zapraszamy w sobotę, 16 marca 2013 r. o godz. 18.00 w Hali Sportowo - Widowiskowej MOSiR w Krośnie.

Organizatorem Festiwalu jest Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Krośnie. Patronat Honorowy nad wydarzeniem objął Prezydent Miasta Krosna, Piotr Przytocki.

Bilety w cenie 60 zł i 80 zł do nabycia w Hali przy ul. Bursaki 29 w Krośnie.
Możliwe są również grupowe zamówienia. Rezerwacja: tel. 13 43 680 03

alt

(red.)

 • autor: red.

6 komentarzy

 • Aleksander

  Drodzy Krośnianie, Szanowni Melomani,
  Piszę nie tylko jako syn Stefana Półchłopka - pomysłodawcy i twórcy Festiwalu im. Jana Kiepury oraz szefa organizacyjnego jego pierwszych 15. edycji, ale również w imieniu wielu mieszkańców rodzinnego Krosna, którzy pamiętali go z lat młodzieńczych oraz z jego późniejszych dokonań. Jest to od 1967 roku festiwal krynicki, a "europejskim" stał się dopiero w 2003 roku, tj. gdy organizację festiwalu przejął Impresariat Casa Grande. Organizatorem Festiwalu w latach 1982 - 2002 było Centrum Kultury, które jako MGOK decyzją władz przejęło w 1981 roku od Społecznego Komitetu Rozwoju Krynicy prowadzenie festiwalu. Pan Bogusław Kaczyński dyrektorem artystycznym festiwalu był od 1984 roku, tj. przez 28 lat. Reasumując, 2 września 2013 r. mamy 46. rocznicę pierwszego Festiwalu im. Jana Kiepury, a w sierpniu br. w Krynicy planowana jest jego 47. edycja.
  Natomiast „przystanki” Europejskiego Festiwalu miały już miejsce po 2003 roku, a edycje w Krynicy nie posiadały numeracji.

  Zgłoś nadużycie Aleksander poniedziałek, 11, marzec 2013 00:08 Link do komentarza
 • Szym

  To jedna z najlepszych uczt muzycznych i duchowych. Piękne utwory i rewelacyjne prowadzenia Bogusława Kaczyńskiego. Do Pio: Festiwal pani Węgorzewskiej w Krynicy to żenada na bardzo niskim poziomie, kto był ten wie!
  Zawsze warto wybrać profesjonalizm, a Przystanki są świetnie zorganizowane, kto był ten wie!

  Zgłoś nadużycie Szym wtorek, 29, styczeń 2013 12:28 Link do komentarza
 • on

  Słabo grająca orkiestra , obrażony Kaczyński i Patron Piotr Przytocki to my

  Zgłoś nadużycie on czwartek, 24, styczeń 2013 22:10 Link do komentarza
 • Jagus

  Obniżyć ceny przez pół i mógłbym się zastanowić.

  Zgłoś nadużycie Jagus wtorek, 22, styczeń 2013 22:30 Link do komentarza
 • Miecia

  No ceny za bilety to niezle wysolone, napewno nie beda sobie mogli pozwoloic na udzial emeryci i rencisci...

  Zgłoś nadużycie Miecia wtorek, 22, styczeń 2013 21:46 Link do komentarza
 • Pio

  Podrabiany festiwal i komercha. Przecież jedynie prawdziwy odbędzie się w sierpniu 2013r w Krynicy Zdroju.

  Zgłoś nadużycie Pio wtorek, 22, styczeń 2013 18:53 Link do komentarza

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?