KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

3.01: "40 lat w górach - wywiad rzeka..." Ryszard Pawłowski w Jasiu Wędrowniczku

Mount Everest Mount Everest Fotografia Ryszarda Pawłowskiego

Jeden z najwybitniejszych himalaistów Świata, zodiakalny Rak, ale Tygrys według horoskopu chińskiego, inżynier elektryk, instruktor alpinizmu, przewodnik górski, Ryszard Pawłowski odwiedzi Jasia Wędrowniczka. Spotkanie z podróżnikiem już w najbliższy piątek (3.01) o godzinie 18:30

REKLAMA


Trzykrotnie stawał na Mount Evereście, 31 razy na szycie Aconcaqua, 25 razy na Ama Dablam, świętej górze Nepalu, zdobywca najtrudniejszej góry Świata K-2 od strony Chin.

Wziął udział w ponad 250 wyprawach w różne góry świata jako uczestnik lub organizator. Zdobył dziesięć szczytów 8-tysięcznych, min. K2 (8611 m) płn. Filarem od strony chińskiej. Jest jedynym Polakiem, który 3-krotnie stanął na szczycie Mt. Everestu (8848 m). Dokonał wielu wejść trudnymi drogami wspinaczkowymi w różnych rejonach Ziemi. Był partnerem wspinaczkowym Jerzego Kukuczki, Adama Zyzaka, Piotra Pustelnika, Janusza Majera, Krzysztofa Wielickiego i wielu innych sławnych himalaistów.

Jest członkiem prestiżowego The Explorers Club w Nowym Jorku, stowarzyszenia zrzeszającego ok. 3000 odkrywców i badaczy z kilkudziesięciu państw wszystkich kontynentów. Otrzymał szereg nagród i wyróżnień w dziedzinach fotografii oraz filmu dokumentalnego. Filmy Pawłowskiego były pokazywane na Festiwalach Górskich i w telewizji. Otrzymał trzykrotnie nagrody i wyróżnienia od Ministra Sportu za Wybitne Osiągnięcia Sportowe. Szkoli młodych adeptów alpinizmu, organizuje wyprawy i występuje z prelekcjami o tematyce górskiej. Jest wciąż aktywny, pomimo 40 letniego stażu w górach.

Organizował i prowadził wyprawy dla niepełnosprawnych sportowców na Alaskę, do Afryki i Patagonii w ramach programu Korona Nadziei.

W trakcie spotkania będzie też można zakupić najnowszą książkę Ryszarda Pawłowskiego i otrzymać autograf, zapraszamy również na poczęstunek nepalską herbatą Masala Tea.

Jaś Wędrowniczek, ul. Bieleckiego 8, Rymanów
WIELKIE WYPRAWY SEZON 2013-2014
03.01.2014 (piątek) - godz. 18.30
Wstęp:
- dorośli - 10 zł/osoba

- dzieci i młodzież szkolna - 5 zł/osoba

(jw)
Fot. archiwum

  • autor: jw

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?