KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Recepta na sukces… Spotkanie z Jakubem Jakubowskim w KBP

Recepta na sukces… Spotkanie z Jakubem Jakubowskim w KBP Fot. kbp

W ramach ogólnopolskiego projektu "Link do przyszłości. Młodzi. Internet. Kariera", 7 marca br. w Krośnieńskiej Bibliotece Publicznej odbyło się spotkanie z Jakubem Jakubowskim, jednym z 30 młodych profesjonalistów, którzy w całej Polsce odwiedzają m.in. biblioteki. Wszystkich łączy pasja, ciekawe doświadczenia zawodowe, związane m.in. z nowymi technologiami, a mogące być inspiracją dla młodych ludzi.

REKLAMA


W spotkaniu uczestniczyła młodzież z klasy Ig I Liceum Ogólnokształcącego w Krośnie. J. Jakubowski spróbował odpowiedzieć na pytanie czym dla niego jest sukces i jak osiągać zamierzone cele. Warto brać z życia to, co dają nam okoliczności (…) Każdy musi sam zdefiniować sukces jaki chce osiągnąć - mówił. Na sukces mogą się składać: szkoła, pracowitość, wiara w siebie, dobra praca - podkreślał, ale recepta na sukces to realizowanie pasji. Moją pasją było rysowanie, malowanie, komiksy…

Swoją pierwszą książkę zilustrował mając 22 lata, i choć wtedy nie dostał za to wynagrodzenia, to jego życie zawodowe dzisiaj, związane jest właśnie z tą pasją. W 2006 wspólnie z żoną otworzył firmę "3J Studio Grafiki i Ilustracji", w której projektują m.in.  plakaty i książki. Najważniejsze jest to, że robimy to co chcemy robić (…) możemy realizować własne pomysły - mówił. J. Jakubowski prowadzi również  kawiarnię artystyczną "Kofi&Ti", w której odbywają się wydarzenia kulturalne, integrujące lokalną społeczność, a także prowadzi Radzyńskie Stowarzyszenie Kultury "Stuk-Puk". Jest ponadto absolwentem Szkoły Liderów - programu "Liderzy PAFW".

Spotkanie z krośnieńską młodzieżą, to nie tylko prezentacja młodego profesjonalisty. Uczniowie wzięli udział w quizie wiedzy o aktualnej sytuacji i trendach na rynku pracy, zapoznali się z listą "zawodów przyszłości", a także próbowali odpowiedzieć na pytanie czym dla nich jest sukces. Otrzymali również wskazówki, jak wykorzystując narzędzia online, sprawdzić swój potencjał zawodowy.

Na zakończenie spotkania młodzież odpowiedziała na pytanie co ich zainteresowało lub zainspirowało podczas spotkania. "Bez względu na wszystko można robić to co się lubi", "Nie każde niepowodzenie musi być naszą porażką", "Trzeba się kierować swoimi marzeniami, realizować swoje cele", "Przedstawiono nam w ciekawy sposób, jak osiągnąć sukces", "Mimo wszystko powinniśmy kierować się  w życiu naszymi pasjami" - to tylko wybrane wypowiedzi młodych ludzi.

Projekt "Link do przyszłości" - realizowany jest przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego w ramach inicjatywy YouthSpark oraz Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności. Ta edycja projektu została objęta patronatem Ministra Edukacji Narodowej oraz Ministra Pracy i Polityki Społecznej. Jego głównym celem jest  wspieranie młodych ludzi w planowaniu ich przyszłości edukacyjnej i zawodowej w sposób szeroki i nieszablonowy, uwzględniając rozwój społeczeństwa informacyjnego i gospodarki opartej na wiedzy.

mm/kbp

  • autor: mm/kbp

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?