Logo
Wydrukuj tę stronę

Na Podkarpaciu udaremniony przemyt preparatów weterynaryjnych

Na Podkarpaciu udaremniony przemyt preparatów weterynaryjnych Fot. OC Medyka

Ponad sto opakowań preparatów weterynaryjnych wykryli funkcjonariusze oddziału celnego w Medyce podczas kontroli wjeżdżającego na teren kraju Mercedesa. Preparaty miały najprawdopodobniej trafić na włoski rynek. Trwa postępowanie w tej sprawie.

REKLAMAFunkcjonariusze KAS z Oddziału Celnego w Medyce wytypowali do szczegółowej kontroli samochód marki Mercedes. Pojazdem na polskich numerach rejestracyjnych podróżowało cztery osoby.

- Rewizja samochodu zakończyła się wykryciem 159 szt. różnego rodzaju preparatów weterynaryjnych dla koni wyścigowych oraz 40 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy - informuje rachm. Edyta Chabowska z Izby Administracji Skarbowej.

- Towar był ukryty w przesyłkach, które docelowo miały trafić do Włoch. Kierowca (52-letni obywatel Ukrainy) tłumaczył, że nie jest właścicielem niezgłoszonego do kontroli towaru, a przesyłki otrzymał jedynie do przewiezienia i nie zna ich zawartości - dodaje Chabowska.

Jak ustalono, niewiadomego pochodzenia preparaty dla koni wyścigowych miały najprawdopodobniej trafić na włoski rynek.

Przeciwko kierowcy wszczęto postępowanie karne skarbowe. Mężczyzna uiścił także 1200 zł na poczet grożącej mu kary grzywny.

Jak informuje Izba Administracji Skarbowej, obrót produktami leczniczymi i produktami leczniczymi weterynaryjnymi może odbywać się tylko na zasadach określonych w ustawie z dnia 6 września 2001 r. Prawo farmaceutyczne. (Dz. U. z 2016 poz. 2142 ze zm.). Zgodnie z art. 124a osoba, która wprowadza do obrotu lub stosuje niewpisane do Rejestru Produktów Leczniczych Dopuszczonych do Obrotu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, o którym mowa w art. 28, produkty lecznicze weterynaryjne podlega grzywnie, albo karze ograniczenia wolności, albo pozbawienia wolności do lat 2.

red.

Przeczytaj także

© KrosnoCity.pl 2008 - 2020